Od smolné prohry 2:3 na půdě béčka Vrchoviny jede celek z Třebíčska jako dobře namazaný stroj. „Po tom utkání jsme si něco řekli, hlavně co se bránění týká. Hned poté nás nakopla domácí výhra nad silnou Chotěboří,“ sdělil kouč SK Huhtamaki Vladimír Hekerle.

Následovaly výhry 3:0 ve Velkém Meziříčí, 4:1 v Žirovnice, 3:0 nad Novou Vsí a naposledy 1:0 v Bystřici. „Trošku jsme přeskupili obranu a začalo nám to šlapat. Pokud se nikdo nezraní, nemá cenu do ní sahat,“ lebedil si.

Branka Vojtěcha Němce po rohovém kopu rozhodla o sobotní výhře 1:0 fotbalistů Okříšek (v červeném) na půdě Bystřice nad Pernštejnem (v černém).
VIDEO: Podívejte se na jediný gól, kterým fotbalisté Okříšek zdolali Bystřici

Varováním je však pro Okříšky loňský podzim. Také před rokem byly po dvou třetinách ve špičce tabulky. Pak je ale zpackaný závěr posunul do středu tabulky. „Už jen kvůli tomu budu apelovat na kluky, abychom hráli pořád stejným způsobem i úsilím jako dosud,“ zdůraznil Hekerle.

A na toto téma ještě dodal. „Každá série jednou musí skončit. Už naposledy v Bystřici jsme sice opět vyhráli, ale náš výkon nebyl takový, jak bychom si představovali,. Do dalšího zápasu se musíme zlepšit, jinak by nás už v sobotu Sapeli doma vytrestalo.“

Co konkrétně se trenérovi Okříšek v Bystřici nezamlouvalo? „Ztráceli jsme laciné balony, ale hlavně jsme soupeři nechávali až příliš volného místa. Byli jsme horším týmem, ale cením si, že kluci zápas odmakali,“ potěšilo Hekerleho.

Pokud čeští fotbalisté (červenomodří) ve čtvrtek uspějí v Albánii, budou mít cestu na mistrovství Evropy 2024 v Německu prakticky umetenou.
GLOSA: Týden (ne)pravdy pro český fotbal?

Po devíti odehraných kolech je celek z Třebíčska z dvoubodovým náskokem na čele tabulky. Nespřádají v Okříškách postupové plány? „Něco takového řešit je hodně předčasné. Jiné týmy možná podobné cíle vyhlašují, od nás ale nic takového neuslyšíte," zdůraznil.

Navíc v posledních čtyřech podzimních kolech má aktuální lídr tabulky náročný los. Doma páté Sapeli Polná a třetí Kamenice nad Lipou, venku desátá Ledeč nad Sázavou a čtvrté Rapotice. „Hrajeme s mančafty, které mají kvalitu. Navíc tvrdím, že v téhle soutěži může každý porazit každého," připomněl Hekerle.


Načítám tabulku ...