Předchozí
1 z 5
Další

LÍDR

Fotbalisté SK Pernštejn Nedvědice (na snímku po utkání s Přibyslavicemi) si poctivými výkony nakonec vysloužili titul podzimního půlmistra.Fotbalisté SK Pernštejn Nedvědice (na snímku po utkání s Přibyslavicemi) si poctivými výkony nakonec vysloužili titul podzimního půlmistra.Zdroj: se svolením Pavla Vejrosty

Tak trošku nečekaným podzimním šampionem se stala Nedvědice. Ne snad, že by si to její hráči nezasloužili, ale na první příčce se průběžně střídali její sokové.

Jenže fotbalisté SK Pernštejn poctivými kvalitními výkony, když na podzim prohráli pouze jedinkrát, čekali trpělivě v závětří.

A po posledním kole, ve kterém svorně klopýtly Moravské Budějovice i Vladislav, usedli na trůn.

Proč se neprosadila Nedvědice na první místo dříve? V pořadí ji srážely nerozhodné výsledky, kterých nasbírala po Rudíkovu nejvíc – čtyři.

PRONÁSLEDOVATELÉ

Dohrávané utkání 1. B třídy mezi Rudíkovem a Vladislaví (ve žlutém) uzavřelo fotbalový podzim na Vysočině. Soupeři se rozešli smírně po výsledku 2:2 (0:0).Vladislav (ve žlutém) uhrála v posledním duelu v Rudíkově pouze remízu a po podzimu je třetí.Zdroj: Deník/Karel Líbal

Moravské Budějovice před sezónou nehovořily o nějakých vysokých ambicích, ale po podzimu se nakonec o jejich umístění dá hovořit jako „až druzí“.

Tým začal soutěž špatně, v prvních čtyřech zápasech získal jediný bod. Následovala ale série osmi vítězství v řadě a před posledním domácím duelem se očekávalo završení jejich spanilé jízdy. Jenže nečekaný výbuch s týmem z Rozsoch (1:5) rozmetal všechny předpoklady.

Podobně zakončila podzim Vladislav. Ta dohrávala poslední duel v Rudíkově až týden po všech a také měla posun na čelo pořadí ve vlastních rukách. Jenže povedený podzim, který strávila většinu času na první příčce, završila jen šťastnou remízou a to znamenalo pád na třetí místo.

KLIDNÝ STŘED

Ve dalším kole 1. B třídy udolal Velký Beranov (v bílém) Křižanov 3:2, když ve druhém poločase vymazal dvoubrankové manko.Velký Beranov (v bílém) i Křižanov získaly na podzim třiadvacet bodů a jsou nejbližšími pronásledovateli vedoucího tria.Zdroj: Deník/Karel Líbal

Čtvrtý a desátý tým tabulky dělí po třinácti zápasech pouhých pět bodů. Dobrý start do soutěže měl Velký Beranov, který i vládl pořadí, ale postupem podzimu začal klopýtat a na čtvrtém místě nabral na celky v čele ztrátu. Nikterak však velkou a šance na návrat do boje o postup zpět do 1. A třídy jistě stále žije.

Stejně bodů získal i Křižanov, který těžil body především na domácím hřišti, na kterém má nejlepší bilanci ve skupině.

Dvacetibodové celky z Rudíkova a Počítek, stejně jako o dva body chudší Rozsochy, Bohdalov a Přibyslavice, předváděly na podzim kolísavé výkony, při kterých střídaly dobré i nevydařené výsledky. Všech pět celků přitom ve třinácti zápasech vstřelilo více než třicet gólů.

STAROSTI SE ZÁCHRANOU

Utkání 1. B třídy Sokol Jamné (v bílém) - SK Moravské Budějovice.Z utkání Sokol Jamné (v bílém) - SK Moravské Budějovice.Zdroj: Deník/Karel Líbal

Těžké jaro čeká trio z Jihlavska a nečekaně i Radešínskou Svratku. Celkům z chvostu pořadí se nedařilo především venku.

Jamné přivezlo domů čtyři body, Radešínská Svratka o jeden méně. Béčka Slavoje Polná a Staré Říše nedokázala venku ani jednou vyhrát, Slavoj dokonce nepřivezl zpět ani jeden bodík.

Hodnocení podzimu pohledem klubů se budeme věnovat v následujících dnech. Sledujte na webech Deníku.