Trenér HFK Petr Kylíšek starší byl spokojený hlavně s prvním poločasem. „Ten se mi z naší strany herně líbil. Dali jsme dva góly, a měli i další šance. Mohli jsme vést vyšším brankovým rozdílem,“ myslí si Kylíšek.

Chyby však na výkonu svého týmu viděl. „Po změně stran jsme měli hluchých patnáct dvacet minut. Ke konci zápasu jsme se ale zase zlepšili a soupeře zatlačili,“ popsal zbytek zápasu.

Kylíšek apeloval hlavně na herní praxi týmu. „Samozřejmě herní rozestavení jsem na hráčích vyžadoval. Chtěl jsem ale hlavně, aby si kluci zahráli fotbal. Nechtěl jsem je moc svazovat nějakými taktickými manévry. I tak jsem občas ale musel zvýšit hlas. Některé věci se mi nelíbily,“ přiznal zkušený kouč.

Ten oproti zvyklostem postavil mezi tři tyče gólmana Tesaře. „Na podzim dělal dvojku. Duba odchytal zápas proti Ivančicím, takže příležitost dostal i on,“ uvedl Kylíšek.

Ze střídačky se dostaly na hřiště i další nové tváře. O příchodu Votoupala z Budišova bylo jasno už na sklonku minulého roku. O trenérovu přízeň usiloval i Zsihovics z Chlumu u Třeboně. „Máme zájem, aby se k nám vraceli naši odchovanci. Hráli totiž v Třebíči v mládežnických kategoriích. Kádr máme úzký, potřebujeme ho doplnit a posílit,“ tvrdí zkušený kouč. Dalším soupeřem, který zajistí defilé zvláštní jarní sezony, bude v sobotu divizní tým polenského Slavoje. Utkání se odehraje na trávníku týmu z Jihlavska a začíná v šestnáct hodin.