Všichni to měli za hotovou věc. Při jistém postupu FŠ z 1. B třídy a blížícím se pádu HFK z krajského přeboru se dokonce i na svazu připravovali na varianty účasti dvou týmů jednoho (nového) klubu v jedné soutěži.

Nakonec žádná mimořádná opatření nebudou. V aktuálním návrhu zařazení týmů do soutěží ve skupině B 1. A třídy jsou HFK i FŠ. „Současná situace je taková, že k právnímu spojení klubů nedošlo. Jsou v tom různé důvody, které je potřeba ještě vyřešit,“ vysvětlil na dotaz Deníku Martin Daněk z Fotbalové školy.

Hráči FŠ Třebíč mají na jaře výrazně nakročeno k postupu do 1.A třídy.
Divize je minimální cíl. Preferovat ale budeme mládež, říká o novém klubu Daněk

Poměrně překvapivou informaci rozšiřuje šéf HFK Pavel Němec: „Běhali jsme okolo toho hodně času, na svazu nám fůzi schválili. Přizpůsobili jsme tomu celé jaro. Pro spojení klubů musíte vyřešit různé legislativní záležitosti, majetkové vztahy, otázku dotací z veřejných zdrojů a podobně. Ve dvou nebo ve třech případech nám právníci určité řešení nedoporučili, že se musí podrobněji prodiskutovat. Proto jsme se domluvili, že ještě rok pojedeme samostatně.“

Pokud jde o fotbalové týmy, v Třebíči se tak vlastně vůbec nic nemění. „Spolupráce na mládežnické úrovni nadále pokračuje,“ potvrdil Daněk. „Pokud jde o chlapy, tam je situace jasná. „Foška“ postoupila, HFK sestoupil, čili nyní přísluší ke stejné soutěži. A tím, že nedošlo zatím k právnímu spojení, oba týmy budou hrát pod svými jmény 1. A třídu.“

Ve šlágru 22. kola krajského přeboru Vysočiny prohrál v existenčním duelu HFK Třebíč (v červeném) na půdě Sokola Bedřichov a jeho situace je kritická.
Je to ostuda, ale pořád věřím, tvrdí Němec. Nyní Třebíčští řeší obsazení soutěží

Žádné zásadní změny nepřijdou ani v týmech. Kmenoví hráči budou nadále působit ve svých klubech.

Znamená to konec uvažovaného spojení? „Uvidíme, co se stane během příští sezony a jaká bude situace za rok,“ zůstává opatrný ve vyjádření Daněk. „Pro mě osobně je tento konec zklamáním. Ale věřím, že příští rok vše již proběhne podle plánů,“ uzavírá Němec.