Většina klubů od krajského přeboru až po třetí ligu věnuje první letní měsíc přípravným utkáním. Výjimkou nejsou ani fotbalisté Velkého Meziříčí.

Dlouholetý účastník Moravskoslezské fotbalové ligy bude zkoušet několik hráčů, kteří dorazili na testy. „Kádr je nyní hodně široký, čítá nějakých šestadvacet jmen. Především kluky, kteří dorazili na zkoušku, budu chtít na hřišti pořádně vidět,“ sdělil kouč Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Na půdě Rosic, jejich konkurenta ze třetí ligy, určitě nenastoupí trojlístek Mezlík, Sysel a Pártl. „Pavel Mezlík je zraněný, další dva jsou na testech v jiných klubech. Pártl v Novém Městě na Moravě, Sysel ve Velké Bíteši,“ vysvětlil.

Jak na fotbalisty Bystřice (v červeném), tak i Ždírce nad Doubravou (ve žlutočerném) čekají v průběhu června přípravné duely.
Fotbalové přípravy: Hráči Okříšek a Šebkovic v červnu vyzvou divizní Polnou

Náročný soupeř čeká také na fotbalisty divizního Žďáru nad Sázavou. Také Hlinsko totiž působí ve čtvrté nejvyšší soutěži, v jedné z českých skupin, ve svém kádru nadto v posledních letech mívá exotické, ale současně také kvalitní zahraniční posily.

Na východě Čech se bude hrát už v 10.15. „Čeká nás hodně kvalitní soupeř, ostatně jako všechny týmy, které jsme si na červen domluvili,“ neskrýval kormidelník FC Žďas Petr Nedvěd.

Zajímavého soupeře vyzvou v sobotu od 16 hodin na domácím hřišti fotbalisté Okříšek. „Buk sice působí o patro níž než my, v jihočeské 1. A třídě, ale dobře víme, že se jedná o velice silného protivníka,“ popisoval kouč celku z Třebíčska Vladimír Hekerle.

Fotbalisté Náměšti nad Oslavou (v zelených dresech) se zatím připravují velice volně, tempo zvýší až na začátku července.
Nedělám z toho vědu, nemá cenu něco honit, hovořil o současné přípravě Kylíšek

A jak na tento klub v celku účastníka elitní krajské soutěže na Vysočině narazili? „Máme na ně určité kontakty, proto jsme jich využili k domluvení přátelského zápasu. Určitě nepůjde o nějaké nazdárky,“ uvědomoval si.

Atraktivní protivník dorazí k souboji s fotbalisty Šebkovic. Ti v sobotním odpoledni vyzvou divizní Polnou, hrát se bude od 17 hodin.

SOBOTNÍ PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY
Rosice – V. MEZIŘÍČÍ (11.00)
Hlinsko – ŽĎÁR N. S. (10.15)
J. Hradec - HUMPOLEC (14.00)
Třemošnice – CHOTĚBOŘ (10.30)
ŽIROVNICE - Chýnov (14.30)
OKŘÍŠKY - Buk (16.00)
ŠEBKOVICE - SLAVOJ POLNÁ (17.00)