Nečekaný lídr
Soudě podle loňských výsledků byla jednoznačným favoritem na postup do 1. A třídy FŠ Třebíč. Ta v minulé sezoně prohrála jediný zápas, a to už ve druhém kole v Lukách nad Jihlavou (18. srpna). Ironií osudu je, že další porážka přišla bez dvou dní po úplném roce, jediný rozdíl je v tom, že doma prohrála s Hamry nad Sázavou.

Pak padla „Foška“ v derby v Přibyslavicích a zkraje září ještě v Nedvědici. „Byli jsme blízko postupu, ale pandemie nás přibrzdila. Nejen vzhledem k vyšší soutěži, ale i herně. V úvodu soutěže jsme nevyužívali šance a chyběla nám trochu i kondice,“ přiznal trenér Tomáš Franěk.

Pak už přišel očekávaný válec v podobě čtyř výher při skóre 18:0! A to ještě duel posledního kola s Rudíkovem odložil Covid-19. FŠ vyhrála šest duelů a všechny bez inkasovaného gólu. Naopak tři porážky znamenaly jedenáct inkasovaných branek.

Nicméně tabulku vede (zaslouženě) Nedvědice. Porazila druhý celek tabulky, dala nejvíce branek a pyšní se i nejpevnější obranou. „Máme za sebou vydařený podzim,“ mne si rukama trenér Michal Havlíček. „Mladí hráči nabrali zkušenosti a jsou už teď tahouny mužstva. Postup do 1. A třídy bychom chtěli vybojovat,“ přiznal kapitán SK Pernštejn Michal Havlíček.

Městské kluby tápou
Kromě FŠ má Třebíčsko v zastoupení ještě další dva městské kluby. Oba mají společnou genezi v posledních sezonách. Oba dlouho patřily ke stálicím v krajském přeboru, oba po sestupu zaznamenaly rychlý pád až do 1. B třídy. A záchrana bude tvrdým oříškem.

Negativním překvapením jsou zejména Moravské Budějovice. Ty měly tragický vstup do soutěže, když prohrály prvních pět utkání. Takovou černou sérii jiný tým neměl. Náladu jim vylepšil až závěr, venkovní výhry v Rudíkově a ve Starči.

Jaroměřice se mohly opřít o solidní defenzivu, v podstatě byly velmi efektní. Nejslabší ofenziva v soutěži (pouze 15 gólů v 10 zápasech) zajistila hned třináct bodů.

Vzácná vyrovnanost
O vstupenku do vyšší soutěže se hlásí Nedvědice a FŠ Třebíč, dobré výkony předváděly i Hamry nad Sázavou a Přibyslavice. Ty jako jediné dokázaly bodovat v Nedvědici. „Paradoxně jsme tam jeli oslabení,“ mohl vzkázat vedoucí mužstva Pavel Škorpík, který zaskakoval v trenérské funkci za hrajícího kouče Martina Kopečka.

Třetí tým tabulky ale nakoply hlavně vydařené přestřelky z úvodu sezony. Derby s Rudíkovem rozhodl pět minut před koncem Luboš Lopatář, stejný výsledek 4:3 uhájily Přibyslavice v Moravských Budějovicích a pak senzačně vydřely výhru 3:2 nad FŠ Třebíč. „To bylo důležité pro další průběh.“

Od šestého místa se však ještě můžou dít věci. Poslední Moravské Budějovice ztrácejí na Velký Beranov jen čtyři body. „Důležité bude neztrácet body doma. To musíme zlepšit,“ připomínají jednohlasně trenéři Starče František Prokop a Rudíkova Lukáš Trnka. To se na podzim právě oběma týmům moc nedařilo.

Elitní střelci
Takřka každý celek z Třebíčska se může spolehnout na dobrého snajpra. Přibyslavice už léta táhne urostlý útočník Luboš Lopatář, FŠ pomohli sedmigóloví střelci Dominik Adam a Adam Macek, který v průběhu podzimu přišel z Velké Bíteše. Stařeč našla důležitého muže v Miroslavu Kaňkovi, Rudíkovu pak stejným počtem šesti branek pomohl Josef Pažourek. Jaroměřicím se starali o góly Michal Prokeš (4 trefy) a třígóloví střelci Zdeněk Melán, Luboš Škoda a Juraj Záturecký.