Čtrnáct podzimních zápasů papírové předpoklady naplnilo, FŠ Třebíč ani jednou neprohrála, získala 34 bodů a pětibodový náskok před béčkem divizního Žďáru nad Sázavou, nejbližším pronásledovatelem.

Zimní přípravu na dvanáct jarních odvet začal aktuálně nejlepší třebíčský klub v polovině ledna. Do konce února absolvoval tři přípravná utkání i plánované týdenní soustředění v Chorvatsku, které se uskutečnilo ve druhé polovině února.

Už na prahu února FŠ Třebíč vyhrála 4:2 v Tasovicích, které patří k lepším účastníkům divizní skupiny D. Pak prohrála v Brně s Líšní 3:4 a v dalším herním testu podlehla 1:3 rakouskému SC Wullersdorf, týmu na úrovni krajského přeboru.

Čtvrté jarní kolo a souboj druhého Slavoje Polná (v červených dresech) s vedoucím Pelhřimovem hodně napoví o postupové tajence.
Fotbalový krajský přebor začíná. Dočká se konečně Pelhřimov vytouženého postupu?

„Zimní příprava se nám podařila podle plánu a myslím, že byla opravdu kvalitní. Na jaro bychom měli být připraveni dobře,“ poznamenal Tomáš Franěk, asistent trenéra Jaroslava Boráka, který posílil realizační tým FŠ Třebíč loni v létě. Do realizačního týmu patří ještě kondiční trenér Michal Rabenseifner, fyzioterapeutka Lucie Bartošová a vedoucí mužstva Miroslav Paděra.

Lídr B skupiny I. A třídy chce odehrát ještě dvě přípravná utkání, v sobotu 11. března s divizní Velkou Bíteší a o týden později jako generálku před jarními soutěžními boji zápas s účastníkem krajského přeboru Náměští nad Oslavou-Vícenicemi. „Poslední přípravné utkání bychom rádi odehráli už na přírodní trávě,“ zmínil Tomáš Franěk.

Kádr FŠ Třebíč se během zimy změnil jen minimálně, z hostování ve Velkém Meziříčí se vrátil brankář Šimon Slabý. Vizitku mužstva s nejlepším útokem v soutěži potvrzoval v první řadě sedmnáctigólový Tomáš Hobza, jeho doplňovali zejména Marek Hobza a Jan Zahrádka. FŠ Třebíč měla na druhé straně i nejlepší obranu. „Stále platí, že chceme co nejrychleji postoupit do krajského přeboru, věříme, že se nám to podaří,“ dodal Tomáš Franěk.

Jen tři body ztrácí po polovině sezony fotbalisté Pacova (v modrobílém) na vedoucí Pohled v západní skupině I. A třídy.
Fotbalisté Pohledu s Pacovem za zády jdou do jarních bojů se slušným náskokem

Za třebíčskou FŠ se zformovala trojice Žďár nad Sázavou B, Jemnicko a Herálec, kterou dělí jednobodové rozestupy. Herálec má pak šestibodový náskok na HFK Třebíč a Šebkovice.

Na chvostu tabulky skupiny je s devíti body Nedvědice, jen o tři body víc má předposlední Velký Beranov. Docela vyrovnaná je ovšem celá druhá polovina tabulky, poslední Nedvědice ztrácí na osmý Měřín jen osm bodů.


Načítám tabulku ...