Kdyby se minulá sezona východní skupiny 1. A třídy dohrávala, jistojistě by fotbalisté Rapotic bojovali o záchranu. Za devět kol, která se loni stihla odehrát, totiž získali jen sedm bodů. „Ten rozdíl je samozřejmě citelný. V létě se nám podařilo vhodně doplnit mužstvo. Především dvojice posil z Ukrajiny naši hru citelně zvedla. Současně se nám ale také vyprázdnila marodka,“ popisoval Kovařík.

Naposledy svoji dobrou formu hráči Rapotic prokázali v sobotním šlágru 12. kola druhé nejvyšší krajské soutěže na Vysočině. Na půdě třetího Jemnicka zvítězili jednoznačně 5:2

V závěru podzimu letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny čekají na fotbalisty HFK Třebíč (v červeném) jen samá okresní derby.
To jsem snad ještě nezažil, přiznal hrající asistent fotbalistů HFK Třebíč Durda

Jak moc jim pomohla absence kanonýra Kříže v sestavě Jemnicka? „Takhle bych to nehodnotil. Ano, Kříž je výborný fotbalista a domácím určitě chyběl. Ale i my jsme nastoupili bez čtyř hráčů základní sestavy, včetně obou Ukrajinců. Ti se na nějaký čas vrátili do své vlasti a v našem dresu se znovu objeví až na jaře,“ vysvětloval.

Přitom start do šlágru hostům vůbec nevyšel. „Po chybě gólmana jsme brzy prohrávali. Kluci se z toho ale okamžitě oklepali, brzy jsme vyrovnali a do půle skóre otočili v náš prospěch. Po změně stran už jsme zápas měli pod kontrolou,“ sdělil.

O výhře 5:2 rozhodla podle Kovaříkových slov produktivita. „Hra v poli byla vyrovnaná, ale my jsme naše příležitosti dokázali efektivněji využít,“ povšiml si.

Fotbalisté FC Žďas Žďár (v bílém) se v neděli stali prvním klubem, který v tomto ročníku připravil o body juniorku Zbrojovky Brno (v červeném).
OBRAZEM: Fotbalisté Žďáru jako první v soutěži obrali lídra, remizoval i Ždírec

Ve zbytku podzimu čekají Rapotice už jen dva zápasy. Předehrávku prvního jarního kola totiž s Budišovem vítězně odehráli už na svátek svatého Václava. „Vyplatilo se to. Přišlo hodně lidí, navíc jsme vyhráli,“ usmíval se.

Pokud doma celek z Třebíčska v neděli porazí Kostelec, budou mít jistotu, že přezimuje na prvním místě. „Titul půlmistra je naším cílem. Kostelec chceme jednoznačně porazit a pak už zajet do Budišova naši pozici pro jaro ještě nějakým bodem vylepšit,“ dodal Kovařík.


Načítám tabulku …