Nedělní semifinálový duel krajského poháru Vysočiny mezi fotbalisty Želetavy a Rapotic dopadl odlišně oproti papírovým předpokladům. V souboji dobrých známých z východní skupiny 1. A třídy se dávaly větší šance Želetavě.

Pro ni hovořilo nejen postavení v tabulce nedohraného posledního ročníku, ale také domácí prostředí. Po remíze 2:2 v základní hrací době však na penalty po výsledku 4:3 postoupily Rapotice. „Postup si asi zasloužily,“ uznal kouč Želetavy Jiří Simandl.

Současně přiznal, že jej okresní rival nikterak nepřekvapil. Byť po první půli vedl 2:1. „Rapotice hrály solidně zezadu. V první půli měly výhodu větru v zádech, nakopávaly proto dlouhé balony, které naše stopery přelétávaly,“ všiml si.

Oba inkasované góly Želetavy padly po podobných akcích. „Při té první jsme ztratili balon u velkého vápna soupeře a ten nás z rychlého brejku potrestal. Po našem vyrovnání se podobná akce v poslední minutě prvního poločasu opakovala,“ mrzelo jej.

Ani herní převaha s dostatkem šancí po změně stran nestačila na víc než na vyrovnání. „Rapoticím výborně zachytal gólman, ale jejich hráči asi měli větší touhu po vítězství. V penaltách to už byla loterie,“ sdělil.

Ztracený postup do finále kouče Želetavy samozřejmě mrzel. „Je to sport, ale zklamání v kabině bylo cítit. Chtěli jsme si ve finále zahrát proti Nové Vsi, abychom viděli, jak na tom v porovnání s kvalitním celkem z krajského přeboru jsme,“ dodal Simandl.

V táboře vítězů, celkem logicky, panovaly opačné pocity. „Do utkání jsme rozhodně nešli v roli favorita, ale měli jsme velkou chuť se do finále probojovat. A jsme všichni moc rádi, že se nám to podařilo,“ zářil spokojeností asistent trenéra Rapotic Karel Kovařík.

Tomu se v první řadě zamlouvala úroveň nedělního zápasu. „Podle mého byl k vidění pěkný kombinační fotbal z obou stran. Hrálo se nahoru dolů, divákům se to muselo líbit,“ popisoval.

Poločasové vedení 2:1 se však ukázalo jako nedostatečné. Po vyrovnaní se Rapotice po změně stran spíše jen bránily útočným vlnám domácího souboru. „Ve druhé půli jsme odpadli fyzicky, Želetava byla lepší. Naštěstí nás v brance podržel Mates (Tomáš Laš – pozn. autora),“ ocenil výkon své brankářské jedničky.

A vytáhl rovněž jeho nejlepší zákrok. „Nějakých deset minut před koncem na něj postupovali hned dva domácí borci, ale on je vychytal. To byl klíčový okamžik zápasu.“

Také ve finálovém souboji krajského poháru proti Nové Vsi, který se bude hrát v neděli od 16.30 ve Velkém Meziříčí, nebudou Rapotice favoritem. „I přesto se pokusíme ještě jednou překvapit a na druhý pokus krajský pohár vyhrát,“ potvrdil Kovařík.