Do nedělního utkání nastupovali hráči Rapotic v roli outsidera. „Nová Ves byla jasným favoritem. My jsme jí to chtěli co nejvíce znepříjemnit, aby nedostala pohár pro vítěze tak lacino. V každém případě ale musím uznat, že soupeř byl po celý zápas lepší,“ načal svůj rozbor nedělního finálového duelu asistent trenéra Rapotic Karel Kovařík.

Konečný výsledek podle něj úplně nevypovídá o průběhu zápasu. „Na papíře vypadá skóre 2:6 jednoznačně. Přitom to ještě deset minut před koncem bylo jen o dva góly a byli jsme ve hře,“ vysvětloval.

A mohlo být ještě lépe. „Pět minut před koncem, za stavu 2:4, jsme měli kopat penaltu, o tom jsem přesvědčený. Gólman soupeře ve vápně srazil Milana Laše, ale sudí se bál pokutový kop písknout, což mě docela zklamalo. Mohlo to být ještě dramatičtější,“ popisoval.

Do té doby herní plán celku z Třebíčska celkem vycházel. „Chtěli jsme se držet v kompaktním obranném bloku a čekat na brejky. Dlouhé balony měly nacházet Kučeru, který je umí sklepnout pod sebe. Spoléhali jsme rovněž nebo standardky, z nich jsme chtěli být nebezpeční,“ naznačil.

Účastník elitní krajské soutěže ovšem Rapoticím potvrdil, že není na její špici náhodou. „Nové Vsi hráli výborně především kraje. Bylo vidět, že právě zde jsou nesmírně nebezpeční a mají kombinace a náběhy výborně secvičené. Naopak nám zde hráči nepracovali dobře, měli jsme problémy,“ všiml si.

Postupem času se navíc na celku z 1. A třídy začala ve velkém vedru projevovat únava. „Fyzicky jsme začali odcházet, po hodině hry už kluci tahali nohy. Na druhou stranu si všichni mákli, zápas odjezdili na doraz. Porážka o čtyři branky nás sice mrzí, ale odevzdali jsme maximum,“ ocenil Kovařík své ovečky.

Už jen samotný postup do finále byl pro Rapotice úspěchem. „To v každém případě. Na druhou stranu jsme chtěli v soutěži jít od prvního kola co nejdál, byť jsme třeba nastupovali proti papírově silnějšímu protivníkovi. Když už něco hrajeme, chceme vyhrávat, jako asi každý, kdo někdy dělal jakýkoliv sport. Ať z toho máme alespoň právě ty sportovní zážitky, které docení až čas, o nich to je. Třeba si právě toto finále budeme za pár let připomínat,“ zasnil se.

Do následujícího ročníku krajského poháru se tak se svými svěřenci rozhodně přihlásí znovu. „Podobně jako letos, i příští sezonu budeme chtít jít co nejdále. Uvidíme, kam nás los zavane,“ přemítal.

A ještě jednu skutečnost chtěl asistent trenéra Rapotic vyzdvihnout. „Opravdu bych chtěl ocenit a pochválit vedení krajského svazu za organizaci celého finálového klání ve Velkém Meziříčí. Mělo to skutečně kvalitní společenskou úroveň. Ať už jde třeba o medaile, které hráči obou týmů po utkání dostali, ale také připravené posezení po skončení zápasu. Skutečně to bylo velice příjemné,“ ocenil Kovařík.