Dvě třetiny podzimu patřili fotbalisté Okříšek mezi nejpříjemnější překvapení sezony. Díky dlouhé sérii bez porážky se vyhřívali na špičce tabulky. Od 1. října, kdy doma deklasovali rezervu Velkého Meziříčí, ovšem stabilní účastník krajského přeboru čeká na další výhru.

A úvod jara, kdy nejprve prohráli v o záchranu bojujících Dukovanech 1:3, aby o týden později doma podlehli podobně ohroženým Rapoticím 0:2, mizérii SK Huhtamaki jen podtrhl. „Musíme si s hráči sednout a vše rozebrat,“ řekl po sobotní prohře kouč Vladimír Hekerle.

Ten si dobře uvědomoval, že herní projev jeho celku není v úvodu jara dobrý. „Všichni, včetně mě, si musí sáhnout do svědomí a odpovědět si, co udělali dobře a co ne. Sice to byly teprve dvě kola, ale ta už něco naznačila,“ zdůraznil.

Fotbalisté Znojma (modří) porazili doma na Velký pátek celek Velkého Meziříčí 2:1. O jejich výhře rozhodla proměněná penalta v nastavení.
OBRAZEM: Prohra last minute. Fotbalisté Meziříčí se vrací ze Znojma s prázdnou

Porovnání výkonů fotbalistů Okříšek v prvních deseti kolech a pak v dalších zápasech, to je jako den a noc. „Takhle hrát dál nemůžeme. Na podzim jsme si všechno uhrávali srdíčkem a taky se nám to vyplatilo. Teď jsme zlenivěli a musíme se znovu nastartovat,“ nastínil kormidelník Okříšek.

Není toho málo, co by se mělo ve hře klubu z Třebíčska změnit. „Musíme přidat ve všech aspektech. To znamená důraz, nasazení, kombinace, chuť do hry,“ vyjmenovával.

A dodal ještě jeden důležitý aspekt. „Musíme se zlepšit, protože vyhráno ještě nemáme a jestli takto budeme pokračovat, mohli bychom ještě mít v tabulce problémy,“ varoval.

Nové Syrovice (na archivním snímku v bílém) doma zdolaly Výčapy 4:3 především zásluhou povedeného vstupu do druhého poločasu.
KANONÝR DENÍKU. Hattrick jsem již dával. Ale takhle rychlý ne, připustil Sosnar

Svému mužstvu ovšem dál věří. „Jsem z toho vstupu do jara hodně rozpačitý, ale klukům pořád věřím. Nicméně jsme si to takto nepředstavovali. V obou zápasech jsme měli na to, abychom udělali nějaké body,“ dodal Hekerle.

První možnost k cestě vzhůru budou mít fotbalisté Okříšek na velikonoční neděli, kdy se od 15.30 představí na hřišti rezervy Nového Města na Moravě. Vedoucí Pelhřimov ve stejný čas přivítá béčko Velkého Meziříčí.

KRAJSKÝ PŘEBOR VYSOČINY - 17. KOLO
SOBOTA: Náměšť n. O.- Vícenice – Slavoj Polná, Dukovany – Ledeč n. S., Rapotice – Sapeli Polná (vše 15.30).
NEDĚLE: Nové Město B – Okříšky, Nová Ves – Kamenice n. L., Chotěboř – Žirovnice, Pelhřimov – Velké Meziříčí B (vše 15.30).


Načítám tabulku ...