Naposledy to potvrdili nedělní domácí výhrou 3:1 nad dosud vedoucí Chotěboří. „Musím uznat, že Chotěboř byla kombinačně lepší, výhru jsme urvali srdíčkem, bojovným a poctivým výkonem,“ komentoval trenér SK Huhtamaki Vladimír Hekerle.

A na konto tohoto zápasu ještě dodal. „Během úvodních dvaceti minut hosté neproměnili tři sólové nájezdy na našeho gólmana. Pokud by aspoň jeden z nich dokázali využít, zápas by asi vypadal jinak. Věřím ale, že tato výhra kluky nakopne a uděláme nějakou úspěšnou sérii.“

V sobotním souboji mezi fotbalisty domácího Nového Města na Moravě (v modrém) a Ždírce nad Doubravou (v zelených dresech) branka nepadla.
Fotbalisté Tatranu jsou i letos králem remíz. Staré Říši až moc schází Kryštůfek

Skóre 13:13 po pěti utkáních hovoří jasně o tom, kde jsou zatím silné a slabé stránky mužstva z Třebíčska. „Vstřelit tolik branek je určitě krásné. Jsem rád, že se nyní do šancí dostáváme, ale třeba na Vrchovině jsme snad osm tutovek zahodili,“ všiml si.

Defenzivní práce však už tolik pochvaly nezasluhuje. „Průměr skoro tří inkasovaných gólů na zápas je příliš. Divákům se to možná líbí, ale mně určitě ne. Kluci si musí uvědomit, že musí hrát ve všech situacích na sto procent. Trošku jsme nyní polevili v poctivosti a pak z toho jsou hokejové výsledky,“ poznamenal.

Také výsledky Okříšek jsou zatím jako na vlně. Nečekané ztráty střídají leckdy překvapivé bodové zisky. „Na tým, jako je první Chotěboř, se kluci nahecují více než třeba na úvodní duel s nováčkem z Pacova. Ten byl z naší strany hrubě podceněný,“ připomněl Hekerle.

V utkání 6. kola krajského přeboru doma v derby podlehli fotbalisté Nové Vsi (ve žlutých dresech) sousední rezervě Nového Města (v modrém) 0:1.
VIDEO: Podívejte se, jak fotbalisté Nové Vsi v derby podlehli béčku Vrchoviny

Současně věří, že se jeho celek dostatečně poučil. „Doufám, že teď už budou naše výsledky stabilní a vrátíme se do sfér, v nichž jsme byli minulý rok,“ potvrdil.

Zisk sedmi bodů znamená zatím pro Okříšky sedmé místo. „Mně chybí ke spokojenosti tři body. Měli jsme dobře rozehraný zápas v Třebíči, také na béčku Vrchoviny se dalo něco uhrát,“ naznačil.

Probíhající ročník považuje ostřílený kouč za vyrovnanější než ten předchozí. „Ze soutěže odešel suverénní Pelhřimov i celky ze spodku tabulky. Letos může každý porazit každého,“ zdůraznil Hekerle.


Načítám tabulku ...