Fotbalisté Zlínského KFS šli do semifinále jako obhájci trofeje pro vítěze Národního poháru krajských výběrů. Tým vedený trenérem Petrem Slončíkem si proti důrazně hrajícímu soupeři v prvním poločase nevytvořil trvalejší převahu a do kabin se šlo za stavu 0:0. "Bylo to vyrovnané utkání, v němž nebylo k vidění příliš šancí," sdělil jeden z trojice trenérů výběru amatérských fotbalistů Vysočiny Václav Pohanka.

Zápas nabral rychlý spád po změně stran. Hned v 50. minutě se poprvé měnilo skóre, když po ruce Jakubowicze proměnil pokutový kop Vopršal a Vysočina vedle 1:0. Další komplikace pro zlínský výběr přišla v 55. minutě. Za faul v pokutovém území dostal přímo červenou kartu Simon Daněk a po následné penaltě opět skóroval Vopršal - 2:0. "Druhý gól a vyloučení hráče soupeře utkání prakticky rozhodly," komentoval Pohanka.

Fotbalisté Ledče nad Sázavou (v černobílém) se pravidelnými bodovými zisky postupně škrábou k záchraně v krajském přeboru.
Fotbalisté Ledče se rozjeli. Dalším bodovým ziskem se dostali z pásma sestupu

Fotbalisté Zlínského KFS se i v deseti sice snažili, potřebný tlak si ale vytvořit nedokázali a v 68. minutě navíc potřetí inkasovali po gólu Severy. Až v úplném závěru dokázal pouze snížit obránce Jakubowicz a utkání tak skončilo výhrou KFS Vysočina 3:1.

Finálový zápas mezi KFS Vysočina a Královéhradeckým KFS se odehraje 12 června od 17.00 v Nasavrkách. "Když už jsme ve finále, budeme chtít soutěž vyhrát a zajistit si účast na turnaji v Bosně a Hercegovině, který je kvalifikací na mistrovství Evropy amatérského fotbalu UEFA Region’s Cup," dodal Pohanka.

ZLÍNSKÝ KFS – KFS VYSOČINA 1:3
Góly: 88. Jakubowicz - 50. a 56. Vopršal (obě z pen.), 68. Severa. ŽK: Žák, Staněk – Cakl, Vopršal, Vlček. ČK: 55. Daněk (Zlínský KFS). Rozhodčí: Vejtasa – Ehrenberger, Silný. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Zlínský KFS: Švec – Jakubowicz, Daněk, Miklík, Hradil (70. Staněk) – Krajča (62. Gettler), Naňák (70. Malý), Kašík (62. Bršlica), Sopůšek, Žák (46. Gojš) – Mlčák. Trenér: Slončík. KFS Vysočina: Šmída – Ráliš, Mrňa, Cakl (61. Savi), Vlček (80. Horák), Duba, Málek, Vopršal (61. Nečas), Sodomka (71. Novotný), Severa (71. Poul), Šteffl. Trenéři: Zeman, Soural, Pohanka.