Sezona končí, zapomeňte. O tomto víkendu je na programu závěrečné 26. kolo krajského přeboru Vysočiny. Jeho tahákem bude sobotní dvojice okresních derby. Obě mají shodný začátek v 16.30.

V tom prvním přivítá juniorka Nového Města na Moravě na domácím stadionu sousední Novou Ves. Ta půjde do derby posilněná středeční výhrou ve finále krajského poháru nad Sapeli Polná. Vrátí svému soupeři nečekanou domácí podzimní porážku 0:3?

Druhým šlágrem je atraktivní souboj fotbalistů HFK Třebíč a Okříšek. Vzhledem k tomu, že prvně jmenovaní sestupují do 1. A třídy, jedná se minimálně na jeden rok o poslední derby Třebíčska.

Vítězem letošního ročníku Krajského poháru Vysočiny se stali fotbalisté Nové Vsi (v modrých dresech). Sapeli Polnou ve středu zdolali 3:0.
OBRAZEM: Hattrick završen! Fotbalisté Nové Vsi v pohárovém finále zdolali Polnou

V táboře Horáckého fotbalového klubu věří, že skutečně jen na jediný ročník. „Už kvůli tomu, že se jedná o derby, se budeme chtít se sezonou, ale také našimi fanoušky, rozloučit výhrou,“ prozradil asistent trenéra HFK Třebíč Radek Durda.

Ten předpokládá, že bude mít sobotní souboj patřičnou šťávu. „Bude to určitě vyhecované utkání. Počítám, že na zápas přijedou i nějací diváci z Okříšek, i kvůli tomu budeme chtít zvítězit,“ potvrdil.

O složení základní sestavy HFK se rozhodne až těsně před zápasem. „Jasněji bude až po předzápasovém tréninku. Nějaké omluvenky, z osobních i zdravotních důvodů, tu jsou, kompletní určitě nebudeme,“ dodal Durda.

Talentovaná bystřická šermířka Michaela Illeková sbírá v posledních letech jeden cenný výsledek za druhým. Naposledy se jí dařilo na mezinárodních kláních.
Skvělé výsledky. Šermířka Michaela Illeková se na šampionátech vešla do desítky

Fotbalisté Okříšek mají před posledním kolem jistotu, že skončí na sedmém místě. Potvrdí roli favorita derby? „To se v podobných zápasech smazává. Vzhledem k postavení obou celků v tabulce bychom ovšem měli mít navrch,“ přiznal kouč Okříšek Vladimír Hekerle.

Současně dodal, že mu v příští sezoně budou tyto vzájemné zápasy chybět. „Myslím, že nejen mně. Řada chlapců, co hrají v Okříškách, v minulosti prošla Třebíčí. Navíc jsou obě města jen kousek od sebe. Ochuzení to pro nás zcela jistě bude,“ přemítal.

O motivaci by měli mít jeho svěřenci postaráno. „Už v týdnu jsem klukům řekl, že cíl v podobě bodového zisku z posledních tří utkání splněný nemáme. V derby chce každý vyhrát, určitě nic nevypustíme,“ řekl Hekerle.

KRAJSKÝ PŘEBOR VYSOČINY - 26. KOLO
SOBOTA: Velké Meziříčí B – Pelhřimov (15.00), Nové Město B – Nová Ves, Bedřichov – Žirovnice, Chotěboř – Sapeli Polná, HFK Třebíč – Okříšky (vše 16.30).
NEDĚLE: Ledeč n. S. – Přibyslav (16.30), Speřice – Náměšť n. O.-Vícenice 4:1 (předehráno ve středu 8. června).


Načítám tabulku ...