Duel dvou dosud neporažených mužstev přinesl solidní fotbal s přestřelkou v samotném závěru. Navzdory pátečnímu termínu se sešlo i dost fotbalových fanoušků.

Na úvodní gól se čekalo do 27. minuty, kdy skóre otevřel domácí Tadeáš Otava. „Vstup do zápasu se nám povedl, určitě nám pomohlo, že Jemnicko muselo brzy střídat,“ vracel se k utkání trenér Herálce Jiří Skála.

Dění na hřišti poznamenalo zranění hostujícího kapitána Pavla Tesaře. „Musel odstoupit už ve dvaadvacáté minutě, jeho absence byla na naší hře znát,“ potvrzoval trenér Jemnicka Zbyněk Kincl.

Fotbalisté Přibyslavi (v modrých dresech) ještě v loňské sezoně nastupovali v elitní krajské soutěži. V létě se dobrovolně přihlásili do 1. B třídy.
Přibyslav litovala ztráty bodů, rezerva Pelhřimova přišla v závěru o kapitána

Přesto hosté deset minut po přestávce vyrovnali, penaltu proměnil Stanislav Křivánek. Ve dvaašedesáté minutě ztratilo Jemnicko druhého klíčového muže Martina Axmana.

Herálec si v následující fázi utkání vytvořil dvoubrankový náskok, který zařídili v 65. minutě znovu Tadeáš Otava a v 78. minutě z penalty trenérův syn Jiří Skála. „Utkání to z našeho pohledu jednoduché nebylo, tyhle dva góly nám hodně pomohly,“ připomínal herálecký trenér.

Skóre se pak měnilo ještě dvakrát. V závěrečné pětiminutovce snížil nejprve na 2:3 z pohledu hostů Jan Kalášek, krátce před koncem zápasu zkompletoval hattrick domácí Tadeáš Otava. „Herálec si vítězství zasloužil, předčil nás hlavně v tahu na branku, tato herní činnost byla rozdílová,“ uznal Zbyněk Kincl.

Snový začátek, jinak se to nazvat nedá. Po úvodních čtyřech kolech krajského přeboru mají fotbalisté Okříšek (v bílém) na svém kontě rovných deset bodů.