Jarní start si ambiciozní nováček, druhý celek tabulky elitní krajské soutěže, odbyl okresním derby na půdě prvních Okříšek. Remíza 1:1 ponechala mezi oběma celky rozdíl jediného bodu.

Na zisk jednoho bodu navázal třebíčský mančaft sobotní domácí výhrou 2:0 nad o záchranu bojující Novou Vsí. „Po rychlé úvodní brance se zápas následně nesl především v duchu dobývání středního bloku. Naše vítězství ale bylo zasloužené,“ sdělil kouč „Fošky“ Jaroslav Borák.

Ten nechtěl nikterak hodnotit, zda jsou získané čtyři body ze dvou jarních kol dostatečné. „Takhle se na to nedíváme. Pro nás je podstatná naše hra, žádné bodové plány si nedáváme,“ komentoval.

Těžká úloha čeká v nadcházejícím průběhu jarní části tohoto ročníku moravskoslezské divize 
D na fotbalisty Staré Říše (v červeném). Povede se jim záchrana čtvrté ligy?
Fotbalisty Staré Říše trápí špatná disciplína, ale také slabá tréninková morálka

Současně ale kormidelník Třebíče přiznal, že přechod na přírodní trávu z té umělé chvíli potrvá. „Tak je to každým rokem. Otázka je to samozřejmě spíše na jednotlivé konkrétní hráče, každý se s tím totiž vyrovnává jinak,“ sdělil.

V případě Fotbalové školy je ovšem tento proces citelnější. „Když to sečtu, tak od konce podzimní části jsme se na umělé trávě soustavně připravovali pomalu pět měsíců. To je hodně dlouhá doba,“ připomněl Borák.

V dalším kole krajského přeboru, v pořadí již 18., se Fotbalová škola Třebíč představí na půdě dalšího celku, který bojuje o záchranu. V sobotu od 15.30 totiž zabojuje o body na stadionu předposlední Bystřice nad Pernštejnem.


Načítám tabulku ...