Shodně jediný bod měli na kontě v jarních odvetách fotbalisté Okříšek i Žirovnice. Není proto náhodou, že se v tabulce propadli do její spodní poloviny. Sobotní vzájemný duel byl proto ideální příležitostí k restartu.

První půle toho ovšem pro solidní návštěvu příliš nenabídla. Za zmínku stálo snad jen zakončení hostujícího Tomáše Hřebeckého, ale ten po centru na přední tyči mířil vedle. „Myslím, že v první půli bylo jasně vidět, že na sebe narazily mančafty, kterým se na jaře nedaří,“ potvrdil kouč Okříšek Vladimír Hekerle.

Zlom v utkání přinesla situace z 64. minuty. Nakopnutý balon propadl defenzivou hostujícího Slavoje a fotbalisté Okříšek se ve třech řítili proti osamocenému obránci. Situaci vyřešili naprosto ideálně a Dubský otevřel skóre zápasu – 1:0.

Po těsném vítězství nad Starou Říší se šance fotbalistů Humpolce (ve světlém) na záchranu v moravskoslezské divizi opět o něco zvýšily.
Fotbalisté Humpolce dál žijí. V důležitém měření sil doma přetlačili Starou Říši

Žirovnice musela otevřít hru, což byla voda na mlýn domácích. Ti však dlouho nedokázali přidat pojistku. „Sám na gólmana šel Bence, měli jsme i další nadějné brejky, ale druhý gól přišel až v úplném závěru. Za výkon ve druhé půli si myslím, že je naše výhra zasloužená,“ dodal Hekerle.

Rozhodující úder jeho celku přišel poté, kdy střídající Picmaus obešel protihráče, našel neobsazeného Dubského, který se lobem za záda Koláře pasoval do role hrdiny zápasu – 2:0.

Zatímco fotbalisté Okříšek se dočkali premiérové jarní výhry, celek z Pelhřimovska pokračuje v dosavadní mizérii. „Podle mého šlo o remízové utkání, v něm jsme ale vůbec nebyli nebezpeční před brankou soupeře. To rozhodlo o naší porážce. Okříšky hrály jejich typický brejkový fotbal, šance si vytvářely hlavně po dlouhých nákopech. Přesně takhle padl první gól, který celý zápas v podstatě rozhodl,“ komentoval průběh sobotního utkání trenér fotbalistů Žirovnice Roman Hřib.

KRAJSKÝ PŘEBOR VYSOČINY - 19. KOLO
OKŘÍŠKY - ŽIROVNICE 2:0
Góly: 64. a 90.+3. Dubský. Rozhodčí: Holub. ŽK: 1:2. Diváci: 300. Poločas: 0:0. Okříšky: Fiala – Němec, Dočekal, Benda, Dubský,Částka (85. Trnka), Bence (90. Picmaus), Zeman, Rampír (79. Ryšavý), Růžička, Mašek. Žirovnice: Kolář – Knotek, M. Hřebecký, T. Hřebecký, Kořínek, Vodáček, Vaš (77. Severa), Podhradský, Němeček, Cajz, Koudelka.