Titul půlmistra elitní krajské fotbalové soutěže na Vysočině je v rukou klubu, od něhož by se to před začátkem sezony zřejmě nečekalo. Na prvním místě totiž přezimují fotbalisté SK Huhtamaki Okříšky. „Je to odměna hlavně pro hráče za jejich práci,“ usmíval se trenér lídra Vladimír Hekerle.

Uplynulý půlrok nemohl hodnotit jinak než jako úspěšný. „To jsme si s hráči řekli hned po sobotní výhře v Rapoticích, kdy ještě nebylo jasné, zda skončíme na prvním či druhém místě,“ popisoval.

Start do sezony přitom celku z Třebíčska příliš nevyšel. Od čtvrtého kola už ale ztratil body jen za dvě remízy. „Nikdo z nás si nemyslel, že uděláme sedmadvacet bodů. Všem hráčům musím za přístup k tréninkům i zápasům poděkovat,“ vysekl poklonu svým ovečkám.

Svoji sílu prokázal půlmistr také při sobotním derby na půdě Rapotic. „Každý, kdo na tom utkání byl, viděl zajímavý duel. Ačkoliv padl jen jediný gól, k vidění byla velká spousta šancí na obou stranách. My jsme byli šťastnější,“ hodnotil Hekerle nejtěsnější výhru 1:0.

O té rozhodla trefa Dočekala po hodině hry. „Byla to klasická individuální akce. Ale jak jsem ji říkal, tomu zápasu by spíše slušel výsledek 4:4,“ přemítal.

Pro jarní část ale v Okříškách své ambice nemění. „Budeme se chtít prezentovat tak jako dosud,. Tedy aby nás fotbal bavil a měli jsme z něj všichni radost. Na konci sezony uvidíme, co z toho vznikne. K nějakému přehodnocování našich cílů ale rozhodně nedojde,“ potvrdil Hekerle.

Druhá polovina letošního ročníku krajských fotbalových soutěží na Vysočině by měla odstartovat o víkendu 23. a 24. března. Vzhledem k návaznosti na moravskoslezskou divizi D, která na jaře zahájí o dva týdny dříve, ovšem neodstartuje 14. kolem, ale až 16.


Načítám tabulku ...