Ze sobotního programu 22. kola elitní krajské soutěže poutá pozornost okresní derby, v němž od 16.30 vedoucí Fotbalová škola Třebíč zavítá na půdu Rapotic. „Soustředíme se především na naši hru. Současně je ale jasné, že nejde nesledovat tabulku. Hráči si sami řekli, že chtějí soutěž vyhrát, proto uděláme všechno pro další výhru,“ připomněl kouč Fošky Jaroslav Borák.

Druhé okresní derby tohoto víkendu přijde na řadu v neděli od 16.00. O záchranu bojující Žirovnice hostí nováčka z Pacova. „Jedeme na derby s respektem, pokorou i vědomím, že jsme na jaře venku ještě nezískali ani bod,“ sdělil trenér Pacova Marek Císař.

Fotbalisté Staré Říše (v červeném) jsou sedm kol před koncem letošního ročníku divize ve velice svízelné situaci.
Divize po jarní polovině: Drama se odehraje ve spodku tabulky, trio v ohrožení

Na rozdíl od předchozích venkovních duelů by ovšem tentokrát mohli mít jeho svěřenci v hledišti slušnou podporu. „Doufám, že naši fanoušci do Žirovnice dorazí, není to z Pacova daleko. Mohli by nám vytvořit skoro domácí prostředí, což by hráčům hodně pomohlo. Soupeř je namočený v boji o záchranu, body potřebuje, ale to my také, protože bychom chtěli zabojovat o umístění do páté příčky tabulky,“ dodal Císař.

Veledůležitý záchranářský souboj uvidí o půlhodiny později v Ledči nad Sázavou. Trápící se domácí celek, který na jaře ještě nebodoval! hostí rezervu novoměstské Vrchoviny, která se rovněž trápí. „Dobře víme, že jde o extrémně důležitý zápas. Pokud by nám opět nevyšel, byla by naše situace už hodně složitou,“ nepopíral kormidelník Ledče Martin Turek.

V okresním derby zdolali fotbalisté Speřic (v červeném) díky brance Pavla Svobody hostující Pelhřimov (bílé dresy) těsně 1:0.
Dva infarktové závěry. Meziříčí popravilo Starou Říši, Speřice díky derby žijí

O tom, že by si zápas jeho celek přehodil na sobotu, aby tak šel proti domácímu duelu divizního áčka Nového Města, příliš neuvažoval. „Sice bychom tím zamezili možnosti, že k nám Vrchovina pošle některé hráče z áčka, ale já bych přišel o gólmana a středního záložníka. Máme totiž pár kluků ve státní službě a v sobotu by nebyli k dispozici. To raději ať béčko Vrchoviny přijede posílené,“ pousmál se Turek.

KP VYSOČINY – 22. KOLO
SOBOTA: Kamenice nad Lipou – Žďár B, Rapotice – FŠ Třebíč, Bystřice nad Pernštejnem – Velké Meziříčí B (vše 16.30).
NEDĚLE: Sapeli Polná – Chotěboř (10.30, hřiště Stáj), Žirovnice – Pacov (16.00), Nová Ves – Okříšky, Ledeč nad Sázavou – Nové Město B (oba 16.30).


Načítám tabulku ...