Hosté o výsledku rozhodli do přestávky, první poločas skončil jednoznačným výsledkem 0:3. „Jsem obrovsky zklamaný z výkonu mého týmu! Věděl jsem, s čím Fotbalová škola přijde, to se v utkání potvrdilo, ale naši kluci zůstali za svým obvyklým výkonem,“ vracel se k sobotnímu utkání trenér Jemnicka Zbyněk Kincl.

Na utkání, které šlo díky počasí konečně označit za jarní, přišlo v Jemnici 250 diváků. Ti sledovali kvalitní fotbal. „V prvním poločase měla hra vysokou úroveň, byl o oboustranně otevřený fotbal. Jemnicko bylo nejkvalitnějším a nejfotbalovějším mužstvem, které proti nám hrálo,“ hodnotil utkání kola asistent trenéra FŠ Třebíč Tomáš Franěk.

Právě snaha o otevřený fotbal se ale domácím vymstila. „Vývoj utkání samozřejmě ovlivnily dvě rychlé branky mezi dvacátou a třicátou minutou. Pak jsme ještě dostali gól do šatny, a tak kvalitní mužstvo, jakým v současnosti FŠ Třebíč je, si už výhru nenechalo vzít,“ připomínal Zbyněk Kincl, proč on viděl herní kvalitu pouze na jedné straně.

Sobotní porážka 1:2 v Humpolci znamená, že fotbalisté Staré Říše (v červeném) ještě musí ve zbývajících kolech této sezony zabojovat o záchranu divize.
Fotbalisté Staré Říše si notně zavařili. Poslední Humpolec dostal řádnou vzpruhu

Skóre otevřel ve 22. minutě Marek Hobza, o čtyři minuty na něho navázal druhou brankou Martin Minář a před odchodem na poločasovou přestávku zvýraznil vedení hostů Jan Zahrádka.

Po přestávce se domácí hru změnili, ale hosté dál kontrolovali pohodlné vedení. V 63. minutě snížil Pavel Tesař z penalty po faulu na Martina Axmana na 1:3, ale vzápětí byl vyloučen po druhé žluté kartě domácí Marek Jindra, čímž veškeré snahy Jemnicka na lepší výsledek padly. „Domácí po přestávce bránili od půlky, utkání se ve druhém poločase vlastně jen dohrávalo,“ říkal Tomáš Franěk.

Definitivní podobu dal výsledku v 73. minutě třebíčský Štěpán Němeček. „V závěru jsme ještě šanci na druhý gól a zmírnění porážky měli, ale vítězství Fotbalové školy je naprosto zasloužené. Mě mrzí, že jsme s takovýmto soupeřem nezahráli to, na co máme,“ dodával Zbyněk Kincl.

Místo boje o horní polovinu tabulky čekají na fotbalisty FC Vysočina (ve žlutých dresech) v závěru sezony záchranářské starosti.
Těžký boj. Hrajeme o záchranu, uznal Vávra, prozatímní kouč fotbalistů Jihlavy

Jeho svěřenci se díky prohře propadli na třetí místo. V roli aktuálně největšího pronásledovatele Fošky se znovu objevila rezerva FC Žďas, která o víkendu doslova vydřela výhru 2:1 nad Budišovem.

Na opačném konci tabulky se nic nezměnilo. Poslední dva celky, fotbalisté Nedvědice a Velkého Beranova, totiž shodně vyšli bodově naprázdno.

I. A TŘÍDA, SKUPINA B – 19. KOLO:
JEMNICKO – FŠ TŘEBÍČ 1:4 (0:3)
Góly: 63. Tesař (PK) – 22. M. Hobza, 26. Minář, 45. Zahrádka, 73. Němeček. Rozhodčí Kříž. ŽK 4:2. ČK 1:0 (64. Jindra). Diváci: 250.


Načítám tabulku ...