Domácímu celku vyšel výborně nástup do utkání. Už ve druhé minutě hry se po rohovém kopu prosadil Benda a poslal Okříšky do vedení. To na první výhru čekající celek notně uklidnilo a především v osobních soubojích měli jeho hráči navrch.

Naopak hráči Náměšti vůbec nepřipomínali mančaft, který před dvěma týdny deklasoval Žirovnici a naposledy dokázal remizovat s favorizovaným Pelhřimovem.

Šest minut před půlí bylo s hostujícím souborem ještě hůř. Po rychlém brejku byl na konci celé akce Vojtěch Bence a Okříšky vedly již o dvě branky – 2:0.

V utkání pátého kola letošního ročníku MSFL doma podlehli fotbalisté Nového Města (v modrém) Dolnímu Benešovu 0:1.
Rozhodla standardka z úvodu. Fotbalisté Vrchoviny doma podlehli Dolnímu Benešovu

Rovněž vstup do druhého dějství se domácím vydařil. Další rychlý protiútok zužitkoval Bulant a s hosty to nevypadalo vůbec dobře. Přesto se za necelých deset minut ještě dokázali vrátit do hry.

Rohový kop propadl domácí obraně ke kopačkám Tumurbaatara a stoper Náměšti s mongolskými kořeny snížil na rozdíl dvou branek – 3:1. Více už toho ale hosté nestihli, tři body zůstaly po zásluze doma.

První výhra v sezoně přinesla hráčům Okříšek velkou úlevu. „Klukům bych chtěl za jejich výkon a přístup k zápasu moc poděkovat. Oproti minulému týdnu v Bedřichově to byl obrovský rozdíl. Byli jsme patřičně důrazní a aktivní, to rozhodlo,“ pochvaloval si trenér Okříšek Vladimír Hekerle.

V sobotním utkání 6. kola FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY vyhráli fotbalisté Jihlavy (ve žlutých dresech) na stadionu Chrudimi (v červeném) těsně 1:0.
Cenné vítězství. Fotbalistům FC Vysočina vystřelil tři body v Chrudimi Vedral

S těmito slovy víceméně souhlasil jeho protějšek. „Okříšky vyhrály naprosto zaslouženě, mohu jim k zisku tří bodů pouze pogratulovat. V průběhu zápasu bylo až příliš vidět, že domácí chtěli mnohem více než my a také si za vítězstvím šli,“ postýskl si kouč Náměšti Petr Kylíšek mladší.

OKŘÍŠKY - NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 3:1
Góly: 2. Benda, 39. V. Bence, 47. Bulant – 56. Tumurbaatar. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 1:3. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Okříšky: Fiala – Němec, Benda (86. Koreš), O. Bence, V. Bence, Ryšavý, Částka, Večeřa (73. Binka), Bulant (89. Dubský), Trnka, Mašek. Náměšť n. O.-Vícenice: Procházka – Cabák (46. Chadim), Rubák, Tumurbaatar, Nekuda – Tomek, Chlup, Matoušek (82. Hort), Durajka, Hrobař (62. Homola) – Zedníček (82. Nováček).