Tahákem 23. kola krajského přeboru Vysočiny bylo sobotní okresní derby mezi fotbalisty Žirovnice a vedoucích Speřic. Lídr tabulky v něm potvrdil roli favorita a po výhře 2:0 si připsal do tabulky další tři body.

Hosté byli od úvodních okamžiků lepším celkem a svoji herní převahu zužitkovali po necelých dvaceti minutách hry. Svoboda si naběhl za obranu Žirovnice na dlouhý balon a zpětnou přihrávkou našel na malém vápně úplně volného Vlčka, který zakončoval prakticky do prázdné branky – 0:1.

Vedení ovšem lídru tabulky elitní krajské soutěže spíše uškodilo. „Do zápasu jsme dobře vstoupili, měli jsme herně navrch. Po úvodní brance jsme ovšem z dosavadní hry ustoupili a začali jsme balony jen nakopávat. To domácím vyhovovalo,“ všiml si trenér Speřic Jiří Holenda.

Domácí kouč žehral při úvodní brance zápasu na nedůslednost svého celku. „Je pravdou, že Svoboda tu akci dobře vyřešil, ale na druhou stranu jsme byli vzadu ve špatném postavení,“ litoval kormidelník Žirovnice Martin Švec.

Útočník Speřic Pavel Svoboda (vpravo) se v neděli trefil do branky rezervy Velkého Meziříčí třikrát. Jen dva přesné zásahy mu tak chybí k dosažení mety třiceti branek.
KANONÝR DENÍKU: Střelci se o víkendu opět činili, v přeboru padly dva hattricky

Vyrovnat mohl Vodáček, ale jeho rána z přímého kopu mířila jen těsně vedle šibenice svatyně hostů. Další nadějnou příležitost měl domácí mladíček Pacholík, který v dobré pozici překonal gólmana Speřic, jehož ovšem na brankové čáře zastoupil jeden z obránců.

Také po změně stran měl hostující soubor herně navrch a krátce po hodině hry přidal pojišťující druhou trefu. Po dobrém presinku se ocitl ve vyložené příležitosti Eremiáš a střelou na zadní tyč překonal bezmocného gólmana – 0:2.

Žirovnice poté otevřela hru, což nejlepšímu celku krajského přeboru vyhovovalo. Hosté měli ještě několik vyložených brankových příležitostí, další branku už ale necelá stopadesátka diváků neviděla. Především díky kvalitnímu výkonu gólmana domácích. „V závěru zápasu nás hodně podržel. Speřice ukázaly, že mají směrem dopředu velkou kvalitu,“ komentoval kouč Žirovnice.

Porážka 0:2 byla pro jeho soubor už pátou v řadě. „Padla na nás deka, nedaří se nám v koncovce. Největší zásluhu na našich nepříznivých výsledcích ovšem mají zdravotní komplikace, které nás na jaře sužují,“ postýskl si Švec.

Ve šlágru 22. kola krajského přeboru Vysočiny prohrál v existenčním duelu HFK Třebíč (v červeném) na půdě Sokola Bedřichov a jeho situace je kritická.
Je to ostuda, ale pořád věřím, tvrdí Němec. Nyní Třebíčští řeší obsazení soutěží

Naproti tomu ve Speřicích vládla velká spokojenost. „Na utkání jsme byli dobře připravení. Sice jsme měli v týdnu před utkáním některé zdravotní komplikace, ale podařilo se nám je vyřešit. Hráli jsme přesně to, co jsme potřebovali,“ zhodnotil další výhru svého mančaftu Jiří Holenda.

Ve 23. kole se konečně dočkali bodového zisku, dokonce plného, fotbalisté posledního HFK Třebíč. A hodně nečekaného, když v sobotu zvítězili na hřišti rezervy Velkého Meziříčí 1:0. Předposlednímu Bedřichovu se tak dotáhli na rozdíl jediného bodu.

Velice důležité body si do tabulky připsali rovněž fotbalisté Náměště nad Oslavou. Ti se díky jarním nepodařeným výsledkům v tabulce propadli až nebezpečně blízko sestupovým vodám. Proti juniorce Nového Města jim k nejtěsnější výhře 1:0 pomohla vlastní branka Blažíčka pouhých pět minut před koncem zápasu.


Načítám tabulku ...