Na nedělní duel, který startuje na třebíčském hřišti v 16 hodin, se oba celky těší. „Bude to mít náboj, už kvůli tomu, že se proti sobě postaví bratři Bencové. Radim je u nás, Vojta v Okříškách,“ říká trenér domácích Petr Kylíšek. „Bude to vysoce prestižní, jsme nejbližší sousedé, větší derby to už mít nemůžeme. U nás jsou hráči, kteří prošli Třebíčí. A já jen doufám, že to bude dobrý fotbal, v duchu fair-play a dopadne lépe pro nás,“ usmívá se kouč hostů Gustav Cabúk.

Úctu a respekt k soupeři mají oba trenéři. „Trochu je znám, byl jsem tam kdysi, i když se to tam za tu dobu změnilo, ale je to derby. Oni vždycky dokázali zvládat těžké zápasy. Umí se semknout, je to velice bojovné mužstvo, navíc jsou povzbuzení první výhrou a vždycky byli silní ve standardkách,“ reaguje Kylíšek. „Co jsem viděl, tak dopředu jsou dobří, ale okénka mají v obraně. Ale to jsme my měli do toho posledního zápasu také. Pro ně to nebude jednoduché, protože jsou doma, měli by už vyhrát, takže čekám, že to bude na ostří nože. My můžeme být možná klidnější, ale v poslední sezoně jsme od nich dostali dvakrát po čtyřech gólech,“ upozorňuje Cabúk.

Třebíčští, kteří tabulku uzavírají, jelikož mají nelichotivé skóre 4:12, mají tedy před derby jasno. „Hrajeme doma, a potřebujeme už bodovat, nejlépe za tři body. Musíme ale lépe bránit, a hrát soupeři víc do těla, ne to stínování. A já doufám, že ten druhý poločas na Bedřichově to zlomil a začne nám to tam padat,“ přeje si Petr Kylíšek, který prý nejspíš pár změn v sestavě udělá.

Okříšky zatím také hledají klid v koncovce, a to by bylo potřeba změnit. „Doufám, že se to bude dopředu zlepšovat, kvalita tam je, šancí je dost, jen je proměňovat,“ má jasno Gustav Cabúk, který na rozdíl od svého kolegy vítěznou základní jedenáctku nezmění.

Menu 5. kola KP

SOBOTA: Nová Ves – Náměšť-Vícenice (Terber).

NEDĚLE: Sapeli Polná – Chotěboř (10.30, hřiště stáj – Fotr), Šebkovice – Velké Meziříčí B (Hanzl), HFK Třebíč – Okříšky (Rosický), Pelhřimov – Bedřichov (Pavlas), Ledeč n. S. – Žirovnice (Niederle), Speřice – Přibyslav (Petrlík).