V nepříliš příznivém nedělním počasí fotbalisté Okříšek své svěřence zahřáli. Předvedli výborný výkon, který umocnili čtyřmi brankami během prvních 23 minut." Odvedli jsme dobrý výkon, bojovný, ale měl i herní kvalitu," uvedl trenér Gustav Cabúk a dodal: "Konečně se nám povedlo proměňovat šance. Pomohla nám chyba hostujícího gólmana v první minutě, a ve druhé půlce jsme si to takticky pohlídali."

To jeho protějšek Jiří Holenda jen nechápavě sledoval, co se s jeho týmem v prvním poločase děje. "Pokud po dvaceti minutách prohráváte 0:4, tak je to na ručník. Počínaje brankářem až po záložníky jsme vytvořili až neskutečné množství chyb," lamentoval nad zápsem "blbec".

Jan Hirt
Hirt nedokončil závod Kolem Romandie, soustředí se na prestižní Giro d'Italia

"Čekal jsem, že budeme ve druhé půli více vzdorovat, ale přibrzdila nás zranění," dodal ještě k zápasu.

Tým Náměšť-Vícenice hostil Přibyslav, která na jaře zlepšila výkony a postupně se sune tabulkou vzhůru. V Náměšti dlouho tahala za kratší provaz, ale mohla si klidně připsat překvapení. "Měli jsme vést 5:0 nebo 6:0. Jenže to, co my neproměníme, je neuvěřitelné. Do 75. minuty jsme na hřišti dominovali, jenže Přibyslav pak po brejku snížila a my jsme se ještě strachovali o výsledek," uvedl Petr Kylíšek.

"Soupeř byl kvalitnější." uznak jeho protějšek František Polák a dodal: "Mohli jsme prohrát vyšším rozdílem, ale také bodovat, když nám dala v závěru Náměšť šanci."

Smutno byklo opět v Třebíči. " Je to pořád stejná písnička. Začali jsme dobře, dali jsme pěkný gól, ale pak jsme udělali chyby, které soupeř potrestal. Je to mladistvá nerozvážnost a chyby, které nás posílají tam, kde jsme," uvedl Vladimír Hekerle, trenér Třebíče.

Ilustrační foto.
Třebíčská rezerva je po dvou kolech v čele

HFK teď čeká zápas pravdy, v neděli se představí na hřišti rezervy Velkého Meziříčí. S tím, jak se zamotává divize D, nemusí být patnáctá pozice nesestupující.