Nováčkovskou daň zaplatili v Nedvědici fotbalisté Rudíkova, oslabené Přibyslavice pak nezvládly utkání s nováčkem z Hamrů nad Sázavou, hattrickem je zničil Stanislav Zedníček.

NEDVĚDICE – RUDÍKOV 3:1

Vstup do zápasu zvládl Rudíkov výborně a Martin Skryja dostal hosty do vedení. Jenže ve druhé půli přišly smolné chvíle pro nováčka. Lehký si dal vlastní gól a Vašíček pak otočil skóre. Rudíkov se snažil o vyrovnání, ale v závěru domácí pečetili výhru gólem Pokorného.

Góly: 52. Lehký (vlastní), 63. Vašíček, 90. Pokorný - 8. M. Skryja. Rozhodčí: Zadina, ŽK: 4:1. Diváci: 60. Poločas: 0:1. Rudíkov: L. Trnka – Lehký, Dobrovolný, Klíma (24. Mikyska), Malec – P. Trnka, Pažourek, Štolpa, V. Skryja – M. Skryja, Koch (85. Chyba).

BOHDALOV – M. BUDĚJOVICE 2:5

Skóre otevřel novopečený předseda Moravských Budějovic Libor Stehlík. Pak uviděl červenou kartu Šimek, který oplácel. Bohdalov sice vyrovnal, ale druhá půle patřila favoritovi. Kamil Svoboda zvýšil na 2:1 a po další červené kartě a penaltě Stehlíka to bylo již 1:3. Neuman potom využil chvilkovou ztrátu koncentrace hostí, ale závěr velmi nervózního zápasu byl již jasně pod taktovkou favorita.

Góly: 43. Novotný, 68. Neuman - 12. a 67. (PK) Stehlík, 52. K. Svoboda, 87. Kosmák, 89. Horecký. Rozhodčí: Terber, ŽK: 4:4, ČK: 2:0 (42. Šimek, 65. Křesťan). Diváci: 150. Poločas: 1:1. Moravské Budějovice: Jelínek - Novotný, Mario Premar, Kosmák (88. Mateo Premar), J. Benda, Horecký, Pařízek, A. Svoboda (82. P. Benda), K. Svoboda, Stehlík, Stark.

FŠ TŘEBÍČ – VELKÝ BERANOV 5:1

Pověst dravé štiky bezezbytku naplnil nováček hned v úvodním soutěžním zápase v I. B třídě. V úvodu se musel červenat hostující gólman Procházka. Brzké vedení dostalo domácí na koně. Třebíč diktovala tempo hry, měla míč ve své moci a po 23 minutách už to bylo o tři góly. Po změně stran bylo zřejmé, že tlak domácích bude ještě sílit, jediným úspěchem hostí bylo, že překazili brankáři Slatinskému čisté konto.

Góly: 8. Minář, 20. Ustohal, 23. Oberreiter, 48. Adam, 68. Růžička (PK) - 79. Havlín. Rozhodčí: Šrámek, ŽK: 3:3. Diváci: 150. Poločas: 3:0. FŠ Třebíč: Slatinský - Oberreiter (86. Pohanka), Tomek, Dvořák, Filipec (46. Roupec) – Jeřábek, Minář, Ustohal (64. Hobza), Hráček, Bukáček (46. Adam) – Růžička (89. Křen).

JAROMĚŘICE – VELKÁ BÍTEŠ B 2:0

Domácí tým se na jaře radoval z výhry jen jednou, když v derby porazil Nové Syrovice. Na druhou soutěžní výhru zadělal v závěru půle obránce Urbánek, cennou výhru nad rezervou divizní Velké Bíteše pečetil Pejchal.

Góly: 45. Urbánek, 82. Pejchal. Rozhodčí: Sýkora, ŽK: 2:0. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Jaroměřice: Macháček - Loucký, Hambálek, Urbánek, Svoboda - Heralecký (88. Jurka), Dusík, Melán, Filipi - Kalay, Pejchal.

PŘIBYSLAVICE – HAMRY N. S. 0:4

První poločas nabídl velmi vyrovnanou podívanou s několika šancemi na obou stranách. Ten druhý lépe začali domácí. Byli to ovšem paradoxně hosté, kteří se ujali vedení zásluhou střídajícího Russe. Přibyslavice mohli chvíli na to vyrovnat, ale Uher se ve vyložené šanci neprosadil a zamířil vysoko nad. Z další akce odskočili hostující borci zásluhou Zedníčka, který pak uzavřel hattrick. Ačkoli výsledek příliš neodpovídá dění na trávníku, Přibyslavicím se tedy vstup do nového ročníku nepovedl.

Góly: 58. Russ, 64., 71. a 73. S. Zedníček. Rozhodčí: Nechvátal, ŽK: 1:1. Diváci: 90. Poločas: 0:0.

Přibyslavice: Pisk - Karafiát, Šárka, Picmaus, Skrobikowski - Částka, Uher, Venhoda, Škorpík (81. Sekerka) - Mícek (51. Lopatář), J. Zhoř (82. P. Zhoř).

STAŘEČ – LUKA N. J. 1:0

První dějství nabídlo jen po šanci na obou stranách, ale skóre se nezměnilo. Tomu bylo jinak hned v úvodu druhé půlky. Po dlouhém nákopu se míč odrazil od jednoho z hostujících hráčů do tyče, pak ke Strouhovi, a ten rozjásal šťastnou trefou domácí. Luka se ale nechtěla vzdát a po příchodu Tomana na hřiště převzala iniciativu. Měla i šance, ale kanonýr hostů jednou pálil vedle, podruhé mu zkazil gólovou radost brankář Ujčík. Zmar hostí v koncovce podtrhl ranou do tyče Navrátil.

Gól: 47. Strouha. Rozhodčí: Babák, ŽK: 0:1. Diváci: 135. Poločas: 0:0. Stařeč: Ujčík - R. Linhart, Pysk, Lauš, Ježek - Strouha (90. Smejkal), Tomek, Bříza, Kašiar (67. Šabata) - M. Linhart, Zejda.