V pořadí 18. kolo má na programu v sobotu a v neděli nejvyšší krajská fotbalová soutěž na Vysočině. A že se bude opět na co dívat.

Nejlepší dvojice tabulky krajského přeboru vyběhne na zelený pažit již první víkendový den. Vedoucí Okříšky přivítají na domácí půdě nevyzpytatelné béčko Vrchoviny. „Věřím, že se dobře připravíme a urveme nějaký bodík,“ burcoval v rozhovoru pro klubový web kapitán juniorky Nového Města Petr Blažíček.

Druhá Fotbalová škola Třebíč zajíždí na stadion předposlední Bystřice nad Pernštejnem. Papírové předpoklady sice hovoří jasně, ale podzimní překvapivá výhra Bystřice v prvním vzájemném duelu by měla být pro Třebíč dostatečným varováním.

Po úvodní remíze v okresním derby proti Pelhřimovu vyšli z následujících tří utkání fotbalisté Humpolce (pruhované dresy) bodově naprázdno.
Fotbalisté Humpolce na jaře vůbec nezáří. Potřebujeme impuls, říká trenér Veselý

Z trojice nedělních zápasů vysvítá okresní derby Nové Vsi s rezervou FC Žďas. To má navrch nádech záchranářského souboje. Podzimní vzájemný souboj přinesl hodně divoký průběh a remízu 3:3.

Béčko Žďáru naposledy jen těsně podlehlo vedoucím Okříškám. „Podali jsme velice dobrý výkon, ale doplatili jsme na koncovku. Druhý poločas se téměř nehrálo, když hosté hru rozkouskovali, ale i tak jsme si nakonec vypracovali šance. Před týdnem jsme bod získali, teď jsme tři ztratili,“ zhodnotil utkání pro klubový web žďárský trenér Martin Mužátko.

KP VYSOČINY - 18. KOLO
SOBOTA: Bystřice nad Pernštejnem – FŠ Třebíč, Okříšky – Nové Město B, Kamenice nad Lipou – Žirovnice, Ledeč nad Sázavou – Rapotice (vše 15.30).
NEDĚLE: Sapeli Polná – Pacov (10.30, hřiště Stáj), Velké Meziříčí B – Chotěboř (14.00), Nová Ves – Žďár B (15.30).