Bude to bitva jako řemen. Šlágrem 22. kola krajského přeboru Vysočiny bude sobotní záchranářský souboj mezi fotbalisty Bedřichova a HFK Třebíč.

Oba dva poslední celky tabulky potřebují naplno bodovat. „Vzhledem k tomu, že z přeboru jistě budou padat dva týmy, jedná se pro oba celky o poslední možnost k záchraně,“ potvrdil kouč Bedřichova Zbyněk Pešťál.

Jeho tým sice naposledy prohrál vysoko 1:5 v Přibyslavi, změny v sestavě se však nechystají. „Náš výkon nebyl špatný, ale doplatili jsme na špatnou koncovku. Přibyslav nás pak potrestala. Pokud se nikdo nezraní, mám o sestavě jasno,“ sdělil.

O soupeři toho příliš neví. „Těžko říci, co od Třebíče čekat. Oproti podzimu se jejich kádr výrazně proměnil. Podle informací, co mám, prý nehrají špatný fotbal, ale nedaří se jim bodovat," doplnil Pešťál.

Podobně k zápasu přistupují rovněž v Třebíči. „Pokud v Bedřichově nevyhrajeme, bude to asi náš konec,“ potvrdil asistent trenéra HFK Radek Durda.

Svému celku věří. „Nálada v týmu není špatná, ale už bychom moc potřebovali dobrý výsledek. Snad se to povede tentokrát, tím by naše šance na záchranu rapidně stouply,“ vyslovil se.

Asistent kouče HFK ovšem ví, že je nečeká jednoduchý úkol. „Byli jsme se na Bedřichov podívat v Přibyslavi a nehráli vůbec zle. Jejich vysoká prohra vůbec neodpovídala tomu, co se dělo na hřišti. Mají mladý a běhavý mančaft, nic příjemného," pousmál se Durda.

Lídr elitní krajské soutěže, fotbalisté Speřic, doma v neděli vyzvou rezervu Velkého Meziříčí. Z jejich pronásledovatelů hraje většina týmů doma. Pouze druhý Pelhřimov se představí už v sobotu v Chotěboři.

KRAJSKÝ PŘEBOR VYSOČINY - 22. KOLO
SOBOTA: Bedřichov – HFK Třebíč, Chotěboř – Pelhřimov (oba 16.30).
NEDĚLE: Sapeli Polná – Přibyslav (10.30), Nová Ves – Náměšť-Vícenice, Nové Město B – Okříšky, Ledeč n. S. – Žirovnice, Speřice – Velké Meziříčí B (oba 16.30).


Načítám tabulku ...