Chotěboř se po minulém kole dostala do vedení v tabulce, když ze sedmi utkání neprohrála ani jedno a dokázala vyhrát pětkrát. Jenže dvě remízy vztyčily varovný prst – 1:1 se Žirovnicí a v Nové Vsi, které hrají o záchranu. A stejný výsledek uhrála i v neděli s dalším týmem, který hraje o existenci v přeboru.

Ledeč postavila účinnou defenzivu, do obranného bloku se favorit dostával jen složitě. „Obranu soupeře se nám nedařilo překonávat, jak jsme si představovali,“ uznal chotěbořský kouč Martin Jakeš.

Kováci byli koncentrovaní a čekali na svou šanci. Té se dočkali až v samotném závěru. V 87. minutě se po standardní situaci pěkně uvolnil Vodička a otevřel skóre. „Dostal přihrávku pod sebe a obránce se nachytal na první pohyb,“ zní rezultát o vedoucí brance.

Divizní fotbalisté Staré Říše (v červeném) v sobotu na domácí půdě remizovali se Žďárem nad Sázavou 2:2.
Fotbalisté Staré Říše uhráli po dlouhé době divizní bod, Žďár ztratil vedení

V tu chvíli se dokonce zdálo, že může být vítězná. Chotěboř se totiž v koncovce trápila, nevyužila tři solidní šance. „Za stavu jsme mohli zlomit zápas v náš prospěch, bohužel Klimeš trefil před odkrytou brankou z malého vápna jen brankáře Bezděka,“ litoval Jakeš.

Jeho tým se dočkal až v poslední minutě. „Všichni šli do vápna a centr směrem na tyč zužitkoval Somerauer,“ popsal Jakeš. Výsledek 1:1 znamená, že Ledeč je aktuálně na předposlední sestupové příčce. Nenahrály jí výsledky soupeřů, stoprocentně bodovaly Bystřice i žďárská rezerva.

Remíza ale mrzí i Chotěboř, která klesla v postupové hře za FŠ Třebíč na druhou pozici. „Jsme smutní, remíza bolí, ale je to sport. Máme ještě dost času výpadek nahradit,“ uzavřel Jakeš.


Načítám tabulku ...