Premiérově zařazujeme do naší ankety brankáře. Jiří Kubát z Pohledu udržel v soutěži bohaté na branky v obou jarních kolech čisté konto a pomohl tak svému celku k šesti bodům.

Podruhé se v naší nabídce objevuje Lubomír Laňka z Jiskry Dobronín. Tomu se na jaře mimořádně daří. V prvním kole nastřílel hattrick, v neděli rozvlnil síť SK Habry dokonce čtyřikrát. Sedm branek za dva zápasy je obdivuhodný počin.

Utkání 1. A třídy Sokol Mírovka - Sokol Košetice (v modrém) nabídlo pěknou brankovou přestřelku a vítězství domácích 5:3.
Souhrn 1. A třídy: Mírovka opět nadělovala, Luka nad Jihlavou loupila v Borech

Nejvíce si o víkendu zastřílelo béčko Pelhřimova. Na jeho osmi brankách se hattrickem podílel Milan Horák.

Do druhé části soutěže vstoupily výborně Dukovany. Ty získaly na podzim jen sedm bodů, ve dvou jarních kolech jich vyválčily už šest. Ofenzívu týmu řídí Zdeněk Holoubek, který se na demolici Želetavy podílel třemi brankami. V součtu s párem zásahů z prvního kola se na deseti jarních brankách Dukovan podílel pěti trefami.

Fotbalisté Dobronína (ve žlutém) poslali do sítě SK Habry míč šestkrát.
Souhrn 1. B třídy: Rezerva Pelhřimova znectila Světlou, v Jamném branku neviděli

Jediným fotbalistou SK Habry, který mohl být po víkendovém utkání alespoň trochu spokojen, je Josef Melechovský. Porážku v Dobroníně mírnil hattrickem a na jaře si své konto vylepšil už o čtyři zásahy.

Vítězem prvního kola ankety se minulý týden stal Jan Marek z Mírovky. Na anketě Deníku se můžete podílet i vy. Zaujal vás výkon některého z hráčů v odehraném kole? Dejte nám svůj tip na Hvězdu víkendu. Své návrhy posílejte na redakční email.