Po skončené sezoně doznal váš realizační tým jistých změn. Můžete je přiblížit?

Po vzájemné dohodě jsme se rozloučili s trenérem gólmanů Matúšem Moťovským. Jeho místo zaujal klubový odchovanec Tomáš Pokorný, který se k nám posunul z Regionální fotbalové akademie Kraje Vysočina. Děje se tak v souladu s klubovou filozofií a představuje to velmi dobrou vizitku klubu, který se může pyšnit jak dobrou prací s mladými hráči, tak i s vlastními trenéry. Z juniorky se k nám pak posunul další patriot a odchovanec Michal Veselí, který se stal mým asistentem.

Letní příprava je v plném proudu. Jak jste s jejím průběhem zatím spokojen?

Vše běží podle našich plánů. Využíváme velmi slušných domácích tréninkových podmínek a zázemí. Malou komplikací jsou probíhající rekonstrukční práce v areálu Na Stoupách i na trávníku hlavního stadiónu, kvůli nimž jsme nuceni všechny přípravné duely sehrát mimo Jihlavu.

První tři duely jste prohráli. Máte pro to nějaké vysvětlení?

Tréninkový objem přípravy nyní graduje. V této fázi je to určitě přirozené. Snažíme se s týmem maximálně pracovat a těžit z toho, že nejsme limitování koncentrací na ligové duely. Do letních utkání tak kluci jdou z plné únavy. Cíl je připravit se na první mistrovské utkání.

Od nadcházejícího soutěžního ročníku se budou mistrovské zápasy mužů na Vysočině natáčet vedle krajského přeboru také v 1. A třídě.
Nová sezona? Novinkou bude video i v 1. A třídě, pohár si zahraje tucet mužstev

Co hráče čeká v nadcházejících dnech?

Je před námi týden, který už bude víc herní. I s ohledem na fakt, že nás čekají dvě náročné prověrky proti prvoligovým soupeřům – Mladé Boleslavi a Sigmě Olomouc. Až v posledních dvou týdnech letní přípravy se bude tréninkový cyklus upravovat a přizpůsobovat obvyklému režimu před ligovými zápasy.

V kádru figurují nové tváře. Budou stoper Piško, křídelník Ogiomade a gólman Soukup atakovat základní sestavu?

U těchto fotbalistů se nejedná o test a vše směřuje k tomu, že se stanou kmenovými hráči našeho kádru. Jednání o nich jdou do finiše. Jsem přesvědčen, že pro náš tým budou posilami. Záleží jenom na nich, zda si místo v základu v nadcházejících čtyřech přípravných zápasech vybojují.

V minulém týdnu se k mužstvu připojil také stoper Šimon Gabriel z Plzně. O jaké formě jeho působení v Jihlavě se jedná?

Šimon dostal od Plzně povolení s námi trénovat a dostane šanci i v nadcházejících zápasech. Následně by ve hře bylo jednání o hostování v Jihlavě.

Součástí kádru je i nadále zahraniční trio Irodotos, Tall a Araujo-Wilson. Věříte, že na podzim přijde konečně čas jejich výraznějšího prosazení?

Dvoumetrový útočník Tall už do některých ligových utkání naskočil od začátku. Stále se sžívá s evropským fotbalem a taktickými aspekty, nabírá zkušenosti. Rozhodně má předpoklady, fyzické a kondiční parametry, aby na sebe upozornil a prosadil se. Další útočník Araujo-Wilson s námi absolvuje už třetí přípravu. Má velký fotbalový potenciál a je bezesporu gólový. Záleží na tom, jak bude kondičně připravený a zda mu vydrží zdraví. Rozhodně po jarním výpadku potřebuje nabrat herní kondici a fyzickou sílu. Stoper Irodotos v závěru podzimu odehrál velmi dobré utkání v Příbrami, tehdy gradovala jeho výkonnost. V jarní části sezony se však trochu trápil, jeho výkony nebyly optimální. Teď je třeba, aby dobře trénoval a herně se zlepšil. Věříme, že se tak děje. I v jeho případě platí, že jde o mladého fotbalistu, který má vše před sebou.

Kalamita - vítěz 4. ročníku Agrostroj cupu
OBRAZEM: Rozhodly penalty. Letošní ročník Agrostroj cupu ovládli hráči Kalamity

Ani jeden zápas zatím neodehrál zkušený Lukáš Zoubele. Co mu brání?

Zvládl s námi celý první týden přípravy, ale poté se u něj objevilo drobné zranění na lýtku. Postupně by se k nám měl naplno připojit v týdnu. Z obdobného důvodu nám teď zhruba na dva týdny nuceně vypadl i Křivánek.

Nakolik se do ligového startu kádr ještě změní a zvažujete posílení na některém postu?

Vidím otazník na jednom postu, který si zatím nechám pro sebe. Jinak bych řekl, že kádr je z pětadevadesáti procent složený. Jsme přesvědčení, že je konkurenceschopný, abychom ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE bojovali o nejvyšší příčky.