Slezané procházejí podobnou herní krizí jako Jihlavští. Vysočina nevyhrála už pět zápasů. V nich získala pouhé dva body za remízy, poslední tři duely prohrála. Po středečních dohrávkách navíc propadla na sestupovou pozici.

Třinečtí mají sérii bez výhry ještě o zápas delší. Ze šesti duelů ale vytěžili čtyři body, v tabulce přeskočili Jihlavu, a drží se i před Blanskem a Táborskem.

V minulém kole hodně trápili pražskou Duklu, nad kterou ještě pět minut před koncem vedli 2:0. Nakonec i zásluhou vlastního gólu Omasty jen remizovali.

Ve vzájemných zápasech se vždy více dařilo Jihlavanům, kterým skvostně vyšel i podzimní zápas. V Třinci vyhráli vysoko 5:0. „Na ten zápas rád vzpomínám,“ culí se Filip Vedral, který v něm zaznamenal dva góly.

Na podobný výsledek v dnešním duelu Vedral tolik nemyslí. „Nevím, jestli se nám podaří znovu takhle vysoko vyhrát. Pro nás je především důležité ten zápas jakkoliv zvládnout a získat z něj tři body,“ uvědomuje si jihlavský univerzál, že situace Vysočiny není jednoduchá. „Nálada je samozřejmě taková všelijaká, ale nijak nepanikaříme. Víme, že je před námi ještě hodně zápasů a věříme, že začneme znovu vyhrávat.“

Trenéři se budou muset v sestavě vypořádat s jednou absencí. Kvůli karetnímu trestu nenastoupí jihlavský Daniel Horák a hostující Jakub Habusta.

Utkání Jihlavy s Třincem má výkop naplánovaný na šestnáctou hodinu.