Po delším čase se fotbalisté FC Vysočina Jihlava mohli radovat z další výhry. V páteční předehrávce 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY doma zdolali juniorku Slavie Praha nejtěsnějším výsledkem 1:0.

V průběhu devadesáti minut bylo k vidění několik vyložených příležitostí na obou stranách. Jenže střelci mířili špatně, nebo se vyznamenali oba gólmani.

Deset minut po změně stran se na hřišti červenalo. Domácí Selnar s hostujícím Behenským neudrželi nervy na uzdě a museli předčasně pod sprchy.

Ve čtvrtfinále Českého poháru doma zdolali házenkáři Sokola Nové Veselí (v červených dresech) Duklu Praha (ve žlutých dresech) těsně 32:31..
OBRAZEM: Skvělý postup! V zápase plném zvratů Nové Veselí zdolalo pražskou Duklu

Chvíli po vzrušených okamžicích našel Svoboda krásným centrem Shudeiwu, který mohl dostat domácí celek do vedení. Jenže hlavička záložníka FC Vysočina mířila pár centimetrů nad branku Slavie.

Klíčový okamžik zápasu tak přišel až ve druhé minutě nastavení. Fila šikovně přepustil míč Křehlíkovi, ten zpětnou přihrávkou našel ve velkém čtverci Vedrala, který placírkou balon umístil k tyči - 1:0.

Nesmírně cenné a důležité tři body tak zůstaly doma. „Musím všechny kluky pochválit, plnili do puntíku všechny pokyny,“ usmíval se po zápase spokojený kouč FC Vysočina Jan Kameník.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 13. KOLO
FC VYSOČINA JIHLAVA - SLAVIA PRAHA B 1:0
Gól: 90.+2. Vedral. Rozhodčí: Batík. ŽK: 3:3. ČK: 1:1 (56. Selnar – 56. Behenský). Diváci: 456. Poločas: 0:0. Jihlava: Jágrik – Svoboda, Vedral, Piško, Peřina – Shudeiwa (75. Lacko), Tureček (85. Gabriel) – Křivánek (75. Křehlík), Selnar, Ogiomade (75. Fila) – Zoubele (70. Araujo-Wilson).