Bezbrankovou remízou na půdě tabulkového souseda v sobotu fotbalisté FC Vysočina Jihlava potvrdili sedmé místo v konečné tabulce letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Necelá pětistovka diváků na stadionu ve Varnsdorfu se za celých devadesát minut branky nedočkala.

Trenér jihlavských fotbalistů Jan Kameník ocenil po utkání především kvalitu soupeře, který proti jeho ovečkám v posledním třicátém kole stál. Podle jeho slov má Varnsdorf kvalitní mančaft, jenž se vyznačuje kombinačním fotbalem. „Samozřejmě i my se snažíme hrát kombinačně a po zemi, s minimem nakopávaných míčů, což se nám ale v tomto zápase moc nedařilo,“ uznal pro klubový web Kameník.

Ačkoliv se ani jednou na severu Čech v sobotním podvečeru nekřičelo „gól“, nudné utkání to rozhodně nebylo. „Myslím si, že zápasu by více slušel výsledek 2:2 nebo 3:3, nicméně remíza je spravedlivá. Šance byly na obou stranách, oba dva týmy se snažily o výhru,“ zhodnotil trenér FC Vysočina.

Severočeši však svému soupeři vydatně ztěžovali kombinaci. „Museli jsme si pomoci nákopem, z čehož vyplývala zbytečná ztráta míčů v útočné fázi, ale také řada nepřesností,“ poznamenal.

V pátečním utkání 28. kola třetí ligy zdolali fotbalisté Hlučína (v zelených dresech) Velké Meziříčí vysoko 7:0
VIDĚLI JSME: Nečekaný výprask! Fotbalisté Meziříčí vyfasovali v Hlučíně sedmičku

S konečným umístěním panuje v kádru FC Vysočina relativní spokojenost. „Sedmá příčka je pro nás povzbuzením do další práce,“ hodnotil předseda klubu FC Vysočina Lukáš Vaculík.

A pokračoval. „Tým si sedá, už druhý rok zůstává vesměs pohromadě. Věřím proto, že další sezóna bude silnější a budeme mít možnost se stále zlepšovat a zvedat se v tabulce výš a výš.“

Pro nadcházející sezonu má jedno velké přání. Jeho splnění ovšem není nikterak jednoduché. „V nové sezóně bychom chtěli hrát ještě lepší fotbal s ještě lepšími výsledky, což by mělo korespondovat s větší návštěvností na našem stadionu. Atmosféra, která byla na posledním domácím zápase se Žižkovem, byla velmi dobrá a my bychom chtěli, aby to tak bylo v každém zápase,“ dodal Vaculík.

VARNSDORF - FC VYSOČINA JIHLAVA 0:0
Rozhodčí: Krejsa – Matoušek, Hádek. ŽK: 45. Dordič, 84. Kouřil, 86. Bláha, 86. Porcal – 5. Vedral, 61. Fila. Diváci: 435.
Varnsdorf: Vaňák – Richter, Kouřil, Kubista, Heppner (79. Bína) – Ondráček (46. Kocourek), Bláha, Žák, Radosta (80. Pajkrt) – Rudnytskyy (46. Schön), Dordič.
FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Svoboda, Vlček, Vedral, Křišťál (73. Musil) – Lacko, Tureček, Křivánek, Selnar (63. Vítek) – Zoubele (46. Fila), Tall.


Načítám tabulku …