Další výhra. Jihlava sestřelila Táborsko ze vzduchu

Jihlava - Zbytečné drama. Čtvrté vítězství v řadě vybojovali v pátečním večeru jihlavští fotbalisté. Proti Táborsku měli po většinu času výraznou herní převahu, ojedinělá chyba v obraně ale duel notně zdramatizovala. Vysočina nakonec svého soka udolala 2:1, když obě branky vstřelili hlavou Klobása a Tlustý.

10.8.2018

FC Vysočina versus Táborsko.Foto: Jan Černo

Jihlavané vlétli do zápasu s ohromným entuziasmem a od úvodních sekund přišpendlili Jihočechy před jejich branku. Rychlé kolmé akce přinesly i řadu vzrušivých akcí před hostující svatyní.

V páté minutě Urblíkova bomba zpoza vápna minula branku, v deváté Klobása perfektně vysunul do sóla Klímu, který sám před Tomou selhal a pouze nastřelil včas vyběhnuvšího hostujícího gólmana. Po čtvrthodině hry dostal přesný centr na penaltu Klobása, po mohutném nápřahu však míč promáchl.

Fanoušci se první gólové radosti dočkali až po dalších pěti minutách. Fulnek zleva přesně nacentroval na Klobásovu hlavu a jihlavský útočník tentokráte mířil přesně - 1:0.

Ani inkasovaná branka hosty příliš neprobudila a domácí pokračovali ve svém drtivém tlaku. „V prvním jsme hráli tak, jak jsme chtěli,“ těšilo jihlavského kouče Martina Svědíka. „Měli jsme dobrý pohyb, chytali jsme míče, škoda že jsme z toho nevytěžili více a nedostali se do vedení 2:0 nebo 3:0.“

Jenže dalšími svými šancemi Jihlavští pohrdli, a tak zničehonic udeřilo na druhé straně. Při svém prvním delším výletu před branku Vysočiny dostal osamocený Pilík přesnou přihrávku do vápna a nekompromisní bombou pod břevno vyrovnal. Jednalo se o první přímou střelu hostů na branku. „Jihlava je aspirantem postupu číslo jedna, v první půli byla lepším týmem, nám se naštěstí podařilo z brejku vyrovnat,“ uznal trenér hostí Kamil Tobiáš.

Po změně stran začala Vysočina opět velmi aktivně a před Tomou to vřelo. Už po dvou minutách Štěpánek pohotově zakončoval po rohu, Toma předvedl famózní robinzonádu. V 50. minutě po dalším rohu vyskočil na malém vápně nejvýše stoper Tlustý a vrátil svému celku vedení - 2:1. „Gól ze standardky, kdy mají hráči jasné úkoly, to se nesmí stávat,“ zlobil se Tobiáš.

Teprve po hodině hry začali hrát hosté aktivněji a domácí začali mít v defenzivě problémy. Jenže jihlavská branka byla pro hosty malá. Mimo ní pálili z dobrých pozic Navrátil i Pfeifer. Nejblíže druhému vyrovnání byli hosté v 72. minutě, kdy nejprve zazněla za Vejmolou tyč a Ndiaye při dorážce také minul zařízení.

Vzápětí mohl na druhé straně rozhodnout Fulnek, jenže Toma předvedl další parádní zákrok. Deset minut před koncem nepojistil vítězství ani Zoubele, který ve skluzu ze dvou kroků netrefil bránu. Přesto Jihlava po závěrečném hvizdu slavila zasloužené vítězství a další tři body. „Znovu se ukázalo, že nás nečekají lehké zápasy,“ připomněl Svědík. „Ale jsem rád, že jsme utkání vyhráli. Museli jsme si to vydřít, o to víc si výsledku vážím.“

JIHLAVA - TÁBORSKO 2:1
Góly: 21. Klobása, 50. Tlustý - 37. Pilík. Rozhodčí: Ginzel – Šimáček, Vodrážka. ŽK: Vejmola - Navrátil. Diváci: 1 483. Poločas: 1:1.
Jihlava: Vejmola - Vaculík, Tlustý, Štěpánek, Schumacher – Levin (90. Vedral) - Fulnek, Urblík (73. Machuča), Zoubele – Klobása (50. Javůrek), Klíma.
Táborsko: Toma – Klusák, Navrátil, Ngimbi, Šandera (87. Berešík) - Kučera – Pfeifer, Pilík, Frýdek, Musiol (69. Ndiaye) - Vandas.

Autor: Karel Líbal

10.8.2018 VSTUP DO DISKUSE

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 15 500 Kč Prodavači smíšeného zboží PRODAVAČ/KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15500 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pouze ranní směna, příjemné vystupování, peněžní zodpovědnost, spolehlivost, trestní bezúhonnost, praxe v oboru., , Kontakt:, - telefonicky - 568 620 583, - e-mailem: mkucera@seznam.cz, - osobně: Centrum potravin Kučera, Náměšť nad Oslavou. Pracoviště: Milan kučera - kučera - centrum potravin, Masarykovo nám., č.p. 102, 675 71 Náměšť nad Oslavou. Informace: Milan Kučera, +420 568 620 583. Výroba - Výroba Montážní dělník 19 000 Kč Montážní dělníci výrobků z ostatních materiálů DĚLNÍK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Obsluha výrobní linky střešní krytiny., Znalost procesu výroby střešní krytiny z PVC., Zaměstnanecké výhody: stravenky, První kontakt e-mailem: zakova@sva.cz. Pracoviště: Oldřich svoboda - sva třebíč, Hrotovická, č.p. 173, 674 01 Třebíč 1. Informace: Věra Žáková, +420 568 826 294. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 18 500 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) KUCHAŘ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný ihned., Praxe nutná.. Pracoviště: Pumax, spol. s r.o. - hotel zlatý kříž [751], Karlovo nám., č.p. 19, 674 01 Třebíč 1. Informace: Jiří Šmarda, +420 602 326 182. Administrativa - Odborní pracovníci v oblasti personalistiky, 22 000 Kč Odborní pracovníci v oblasti personalistiky, ekonomové práce Odborný pracovník v oblasti personalistiky. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme do svého týmu schopného zaměstnance na pozici personalisty/ky. Nabízíme zajímavé finanční ohodnocení a další výhody. Praxe v oboru výhodou.. Pracoviště: Mico, spol. s r.o., Sucheniova, č.p. 270, 674 01 Třebíč 1. Informace: Zuzana Široká, +420 778 778 433.

Michael Ngadeu ze Slavie (vpravo) proti Borisovu.
4

Výkon v Kodani zaujal. Slávistický stoper je ve výběru hvězd Evropské ligy

Triviální chyby. Ty sráží mladé fotbalisty Třebíče

OBRAZEM: Dukla přetlačila Ústí, Třebíč veze dva body

Jihlava, Benátky nad Jizerou – Ve 22. kole Chance ligy hokejisté Dukly uctili válečné veterány výhrou 3:1 nad dobře hrajícím Ústím nad Labem. Horácká Slavia v Benátkách nad Jizerou vedla dvakrát o dvě branky, ale nakonec se radovala až po samostatných nájezdech, když rozhodl Silvestr Kusko.