Dva pořádné taháky budou k vidění v sobotním a nedělním programu 21. kola moravskoslezské divize D. Na oba dojde až pozítří.

V sobotu slibuje zajímavou podívanou dopolední střet dvou fotbalových mančaftů z Vysočiny, kterým to na jaře šlape. Domácí Havlíčkův Brod v odvetách ještě neprohrál, naposledy vyloupil stadion Pelhřimova.

Naproti tomu Polná je na jaře doslova postrachem pro své hostitele. Vyloupí i domovský stánek Slovanu? „Daří se nám a s úspěšnými výsledky samozřejmě roste také psychická pohoda v týmu. Naše cíle nijak neměníme, ale pokud to půjde, chceme dál maximálně bodovat,“ neskrýval po poslední výhře 2:1 ve Žďáře kouč Polné Lukáš Adamec.

Fotbalisté Žďáru nad Sázavou (v bílém) i Polné (v červeném) patří do silného středu divize D. Ve zbytku sezony by měli zabojovat o umístění v horní polovině tabulky.
Divize vstupuje do závěrečné třetiny. Jak si stojí fotbalové kluby z Vysočiny?

Neděle bude pro fanoušky kvalitního divizního fotbalu ještě bohatší. Od 10.15 se ve Velkém Meziříčí v okresním derby představí fotbalisté FC Žďas Žďár. Oba celky půjdou do utkání v odlišném rozpoložení. Žďáru se na jaře nedaří, což jen potvrdila již zmíněná pět dní stará domácí prohra s Polnou.

Naopak Velké Meziříčí tak trošku senzačně v neděli zdolalo dosud neporažený druhý Lanžhot. „Pokud chceme opět uspět, musíme podat stejný výkon. Tedy srdnatý, obětavý a disciplinovaný od všech hráčů,“ komentoval lodivod Velkého Meziříčí Milan Volf.

Nedělní odpolední program pak od 15.30 nabízí další okresní derby, tentokrát ale Pelhřimovska. O záchranu bojující Speřice, před-poslední celek tabulky, přivítají na svém domovském stánku nedaleký Humpolec. A dá se čekat, že atmosféra bude opět parádní.

Nedaří se jim. Z úvodních pěti jarních kol v moravskoslezské divizi D vybojovali fotbalisté FC Žďas Žďár (v bílém) jenom tři body za výhru nad Pelhřimovem.
Jako přes kopírák. Fotbalisté FC Žďas opakují mizerný podzimní start i na jaře

Však právě souboje proti rivalům z blízkého okolí označil trenér TJ Dálnice za jeden z klíčů k záchraně. „Ať už derby proti Humpolci, Pel-hřimovu, ale také Havlíčkovu Brodu, budou duely, na které dorazí hodně diváků a v takové atmosféře se herní rozdíly přece jen smazávají. Navíc pro derby pokaždé platí, že nemívá favorita,“ usmíval se Jiří Holenda.

MS DIVIZE D - 21. KOLO
SOBOTA: Břeclav – PELHŘIMOV, HAVLÍČKŮV BROD – SLAVOJ POLNÁ (oba 10.15), ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU – NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ (15.30).
NEDĚLE: VELKÉ MEZIŘÍČÍ – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU (10.15), Lanžhot – Zbrojovka Brno B, Líšeň B – STARÁ ŘÍŠE, Tasovice – VELKÁ BÍTEŠ, SPEŘICE – HUMPOLEC (vše 15.30).


Načítám tabulku ...