Chytili ten správný vítr. Ve 23. kole moravskoslezské divize D zvítězili fotbalisté Ždírce nad Doubravou na stadionu Bystřice nad Pernštejnem 5:0. Čtyři kola před koncem tak jsou již blízko k záchraně v soutěži. „Nemusíme se na nikoho ohlížet,“ potěšilo trenéra Tatranu Michala Votavu.

Jak tedy vlastně vypadá aktuální situace? Na poslední Polnou má Ždírec už náskok devíti bodů, navíc lepší bilanci vzájemných zápasů. Ani předposlední příčka ovšem automaticky jistotu záchrany nezaručuje. Ze tří divizních skupin totiž sestoupí i nejhorší celek na třináctém místě.

Fotbalistům FC Žďas Žďár (v černých dresech) se v neděli na hřišti Tasovic příliš nevedlo. Z jihu Moravy se vraceli s prázdnou po vysoké porážce 0:4.
Tatran je dál při střelecké chuti, tentokrát to doma odnesli fotbalisté Bystřice

A zde má Ždírec k dobru sedm bodů. „Záchranu máme ve vlastních rukách, je dobře, že se nemusíme na nikoho ohlížet. Dokud ale není všechno stoprocentní, nemůžeme se předčasně radovat,“ zdůraznil Votava.

Navíc na týmy Staré Říše a Žďáru nad Sázavou ztrácí Ždírec jen dva body. „S jídlem roste chuť, proto bychom se rádi v tabulce ještě posunuli na vyšší příčky,“ neskrýval lodivod Tatranu.

Nedělní vysokou výhru 5:0 v Bystřici mladý kouč nepřeceňoval. „Úvodní čtvrthodinu byli domácí lepší, až poté jsme se probrali. Pomohl nám první gól z penalty po faulu na dobře napadajícího Koutného,“ popisoval.

Sobotní výhra 2:0 v Žirovnici byla pro fotbalisty Speřic (v červeném) už osmou v jarní části. Lídr krajského přeboru ztratil ve druhé polovině letošního ročníku pouze tři body za nečekanou porážku v Chotěboři.
Další výhra. Speřicím zbývá k triumfu v přeboru udělat už jen poslední krůček

Navíc hned chvíli po změně stran přidal celek z Havlíčkobrodska druhou trefu. „Konečně nám vyšel rohový kop, z nějž se prosadil Pelikán. Dál jsme ale chtěli hrát aktivně,“ naznačil.

Další tři góly přidali hráči Tatranu v závěrečné desetiminutovce. „Pomohlo nám, že Bystřice dohrávala po zranění jednoho z hráčů jen v deseti. Drželi jsme proto balon a čekali, až se v obraně domácích otevře nějaká skulinka,“ dodal Votava.


Načítám tabulku …