Klíč k úspěchu byl jednoduchý. „Pomohl nám kvalitní týmový výkon. Navíc jsme se tentokrát vyvarovali individuálních chyb. Jednu jsme přesto vytvořili, ale ta nám neublížila. A byli jsme rovněž produktivní,“ lebedil si kormidelník Vrchoviny Lukáš Michal.

Jeho ovečky dokonale využily velké krize, do níž zabředl celek z jihu Moravy v posledních týdnech. „Věděli jsem o tom, hráčům jsem připomínal, že hráči Lanžhotu nyní nemají formu. Ale to my vlastně tak trochu také,“ pousmál se Michal.

A ještě na toto téma pokračoval: „Chtěli jsme toho využít. Naší výhodou bylo ale především to, že proti sobě hrály dva fotbalové mančafty. Nemuseli jsme tak bušit do plných jako v jiných zápasech.“

Fotbalisté Staré Říše (v červeném) před sebou asi mají, minimálně na další rok, posledních pět zápasů ve čtvrté nejvyšší soutěži v Česku.
Jediné procento naděje. Pád fotbalistů Staré Říše je takřka jistě neodvratitelný

Už na podzim sehrála Vrchovina s tehdy neporaženým Lanžhotem výbornou partii, když remízu 3:3 tenkrát urvali hosté až chvíli před koncem. „Zápas byl hodně podobný tomu podzimnímu. V neděli jsme byli lepší my v první půli, domácí ve druhé, kdy jsme se přece jen více zaměřili na defenzivu,“ popisoval.

Už před týdnem, byť Nové Město nakonec rezervě Líšně podlehlo 1:3, splňoval jeho výkon přísnější parametry. Že by se blýskalo na lepší časy? „Naše výkony jsou asi lepší. Na jaře se potýkáme se ztrátami hráčů, marodka nám ubližuje. Teď se to přece jen trošku zvedlo, vrátili se důležití hráči. Stejně si ale myslím, že body jsme ztratili našimi chybami, těmi individuálními. To nás sráží, nejme úplně pevní,“ připomněl.

Do úplného závěru ročníku ale možná nebudou mít v Novém Městě za prioritu co nejlepší umístění aktuálně čtvrtého A týmu. O patro níž je totiž ve svízelné situaci, v ohrožení sestupem, juniorka Vrchoviny.

Fotbalisté Speřic (v červeném) jsou pět kol před koncem letošního ročníku divize D stále velice blízko sestupu do krajské soutěže.
Zamíří k záchraně? Fotbalisty Speřic čeká v závěru ročníku nesmírně trnitá cesta

Pomůže divizní áčko rezervnímu týmu? „Samozřejmě chceme, aby se béčko zachránilo. Něco budeme muset udělat, ale detailně jsme ještě nic neřešili. Náš kádr není tak široký, abychom mohli poskytnout více hráčů. Rozhodně ale budeme chtít naší rezervě pomoci, věříme, že se zachrání,“ zdůraznil Michal.


Načítám tabulku ...