Trenér Pelhřimova se před výkopem utkání předchozího kola moravskoslezské divize D vyjádřil jasně. Při derby ve Speřicích se ukáže, jestli na divizi jeho ovečky mají, nebo ne. „Bylo to myšleno hlavně motivačně, aby si hráči uvědomili tíhu zápasu. Derby je vždy hlavně o velkém nasazení a bojovnosti,“ vysvětloval Richard Zeman.

Prohra 0:1, když vítězný gól vstřelili domácí pouhé tři minuty závěrečným hvizdem sudího, mu přidala další vrásky na čele. „Myslím, že jsme byli dobře připravení, byť jsme v první půli vyrobili nějaké chyby a pustili soupeře do šancí. Ale po pauze jsme se zlepšili, hlavně v posledních dvaceti minutách kluci utáhli šrouby a gól visel doslova ve vzduchu,“ připomněl.

Jenže přišel šok na druhé straně. „V době našeho největšího tlaku přišel nákop Speřic, náš gólman špatně vyhodnotil situaci a bylo zle. I v tom byl trošku rozdíl. Zatímco hráči domácích několikrát na brankové čáře za gólmanem situaci uhasili, my jeho zaváhání nenahradili,“ postýkl si kouč FK Maraton.

Před závěrečnou čtvrtinou ročníku tak zůstal Pelhřimov na třinácté pozici. Předposlední Speřice se na něj díky nedělní výhře ale dotáhly už jen na jediný bodík. „Je to krutá porážka, ale prohráli jsme bitvu, ne celou válku. O záchranu se popereme, hrajeme o ní už od první kola. Teď na jaře jsme bohužel nevyužili několik možností se vyšvihnout v tabulce výše, jako se to podařilo třeba Velkému Meziříčí či Tasovicím. Ale taková už je realita,“ nepodléhal skepsi.

Svému mužstvu Zeman dál věří. „To rozhodně, kvalitu máme. Poslední tři zápasy se ale neuvěřitelně nadřeme na vstřelený gól. Naopak soupeři nás překvapí z ojedinělé akce. Takhle u nás dva týdny zpět skóroval Ždírec už v páté minutě a pak si vedení pohlídal. Podobně jako my je na tom třeba Břeclav, mladé a fotbalové mužstvo, ale nedávají góly,“ povšiml si.

Šanci na reparát mají fotbalisté Pelhřimova v neděli, kdy na domácím pažitu přivítají na jaře probuzené Tasovice. „Na podzim jsme měli pět bodů a jeli do Tasovic, kde jsme vyhráli a odrazili se k lepším výsledkům. Teď je situace prakticky totožná. Proto věřím, že se nám něco podobného povede i tentokrát,“ pousmál se Zeman.


Načítám tabulku ...