Víkendové 23 kolo moravskoslezské divize D může výrazně napovědět směrem k záchranářským bojům této sezony. Jedná se především o dva nedělní zápasy.

Po sobotním dopoledním předkrmu, k němuž na stadion Břeclavi vyrazí fotbalisté Havlíčkova Brodu, se bude hlavní chod servírovat až druhý víkendový den.

Prvním velkým tahákem bude od 10.15 duel Na Tržišti, v němž fotbalisté domácího Velkého Meziříčí, dvanáctý celek tabulky, přivítají poslední Starou Říši.

Mužstvo z města pod dálničním mostem půjde do utkání posíleno o poslední senzační výhru 1:0 na stadionu vedoucí juniorky Zbrojovky Brno. „Té výhry jsme si mohli užívat jen do úterý. Poté už jsme se všichni museli začít koncentrovat na další utkání, které nás čeká,“ prozradil kouč Velkého Meziříčí Milan Volf.

Po slušném vstupu do jarní části, kdy uhráli ve dvou kolech čtyři body, se fotbalistům Staré Říše (v červeném) přestalo dařit. Další bod od té doby nepřidali.
O bytí a nebytí. Situace fotbalistů Staré Říše v divizi už je více než kritickou

Ten si je velice dobře vědom toho, jak moc by jeho svěřence případný zisk tří bodů přiblížil k záchraně divize. „Pro nás je souboj se Starou Říší extrémně důležitý. Bez většího přehánění se dá říci, že to pro nás bude takové finále mistrovství světa. Musíme všichni opět udělat maximum pro úspěch. Tak, jako minulou neděli v Brně,“ zdůraznil.

Nejen kvůli domácímu prostředí a postavení v tabulce bude Velké Meziříčí favoritem zápasu. Fotbalistům Staré Říše se totiž v posledních týdnech vůbec nedaří.

Už pětkrát za sebou prohráli. „Zápas ve Velkém Meziříčí je pro nás pomyslné poslední zvonění. S neúspěchy na hřišti bohužel není nálada v kabině příliš dobrá. Dostali jsme se do prakticky totožné situace, v jaké jsme byli na podzim,“ neskrýval trenér Říše Lukáš Staněk.

Zbraně přesto neskládá. „Velké Meziříčí asi nebude kombinačně na takové výši jako byl posledně Lanžhot. Možná nám dají trošku přičichnout, uvidíme. Pokud chceme uspět, musíme být disciplinovaní, hrát dobře v bloku a hlavně udržet balon vepředu. To jsou všechno věci, které ale také ovlivní soupeř a jeho kvalita,“ naznačil Staněk.

Fotbalisté Kamenice nad Lipou (pruhované dresy) jsou i po pěti jarních kolech na dostřel nejlepší trojici v tabulce krajského přeboru Vysočiny. Zamíchají ještě postupovými kartami?
I přes některé jarní bodové ztráty fotbalisté Kamenice drží krok s nejlepšími

Druhým nedělním magnetem bude od 16.00 žhavé okresní derby mezi fotbalisty předposledních Speřic, jimž se postaví do cesty o čtyři body a dvě příčky lépe umístěný Pelhřimov.

Kormidelník TJ Dálnice už před časem vysvětloval, že právě domácí derby proti Humpolci či Pelhřimovu budou pro záchranu klíčové. „V těchto zápasech se herní rozdíly přece jen smazávají. Snad už bychom mohli býtv lepším složení,“ sdělil Jiří Holenda.

Pelhřimov mohl jít do derby klidnější, jenže minule doma padl se Ždírcem 0:1. „Ve finální fázi nám chybí klid a v šestnáctce více důrazu i střeleckého kumštu. Provází nás to od prvního divizního utkání a mrzí mě, že jsem zatím nenašel na domácí strádání recept,“ stýskal si trenér FK Maraton Richard Zeman.

Na konto nedělního derby pak řekl jedinou zásadní informaci. „Ve Speřicích nás čeká utkání pravdy. V něm se přesně ukáže, jestli na divizi skutečně máme, nebo ne,“ zdůraznil Zeman.

MS DIVIZE D - 23. KOLO
SOBOTA: Břeclav – HAVLÍČKŮV BROD (10.15).
NEDĚLE: Zbrojovka Brno B – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU, VELKÉ MEZIŘÍČÍ – STARÁ ŘÍŠE (oba 10.15), ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU – SLAVOJ POLNÁ, Líšeň B – HUMPOLEC, Lanžhot – VELKÁ BÍTEŠ, Tasovice – NOVÉ MĚSTO, SPEŘICE – PELHŘIMOV (vše 16.00).


Načítám tabulku ...