To potvrzuje také kormidelník Bystřice. „Určitě je tomu tak. Jde o souboj sousedů v tabulce, jeho případný vítěz se usadí v první polovině tabulky. Závěr podzimu by pro něj pak byl ve větším klidu,“ uvědomuje si Oldřich Veselý.

Svého sobotního soupeře má načteného. „Viděl jsem Brod v několika zápasech, má silnou osu týmu. Tu tvoří na stoperu Turek, ve středu pole hru diriguje Kučera, vepředu je pak nepříjemný Žila, který je také gólový. Vedle nich se pohybují šikovní mladíci. Navíc jedou na vítězné vlně, daří se jim,“ popisuje.

V domácím prostředí bude chtít Bystřice potvrdit zisk tří bodů z Tasovic. „Určitě chceme hrát aktivně a bodovat naplno. Podle průběhu zápasu pak uvidíme, co z toho vyjde. V sestavě mohou být, i přes poslední výhru, nějaké změny,“ naznačil Veselý.

Z pěti letošních divizních utkání se fotbalisté Slovanu představili na hřišti soupeře jen jednou. „Doma nám to jde, tak konečně uvidíme, jak nám to půjde na hřišti protivníka. Venku jsme hráli jen v Lanžhotu, který je hodně silný. Zápas v Bystřici ale nebude o moc jednodušší. Narazí na sebe podobné herní styly,“ očekává kouč Havlíčkova Brodu Josef Soural.

Podle jeho slov by ovšem diváci mohli vidět dobrý fotbal. „Bystřici pravidelně sleduji, dlouhodobě se prezentuje kombinačním fotbalem. Doufám, že k tomu přispějeme i my a bude k vidění skutečně dobrý fotbal,“ doufá Soural.

Program 7. kola MS divize D:
SOBOTA: Břeclav – Sl. Polná (10.30), BYSTŘICE N. P. – HAVL. BROD, Start Brno – V. BÍTEŠ, Hodonín – Zbrojovka Brno B (vše v 15.30).
NEDĚLE: Lanžhot – ŽDÍREC N. D. (10.30), ŽĎÁR N. S. – HUMPOLEC, Tasovice – STARÁ ŘÍŠE (oba v 15.30).


Načítám tabulku …