V krajském derby potřebovali zvítězit, aby měli situaci ve vlastních rukách. Jenže v nedělním dopoledním duelu ztratili fotbalisté Pelhřimova na stadionu Velkého Meziříčí těsný náskok a po remíze 2:2 zůstávají v divizní tabulce na předposlední příčce, v tuto chvíli sestupové.

Přitom se hráčům FK Maraton v neděli povedl poměrně rychlý obrat, když dvěma vstřelenými góly ještě v prvním dějství zareagovali na vedoucí trefu domácích. „Naše reakce byla skvělá, když jsme během deseti minut vývoj zápasu otočili. Celkově si myslím, že jsme byli v utkání o něco lepším týmem,“ přemítal kouč Pelhřimova Richard Zeman.

Toho potěšilo, že se o přesné zásahy jeho celku postarala útočná dvojice. „To je dobrý signál pro závěrečný finiš k záchraně divize. Navíc byli oba útočníci našimi nejlepšími hráči na hřišti. K tomu oba skórovali,“ ocenil výkony Fialky a Jiříka.

Po změně stran mohla přijít pojistka těsného náskoku, jenže nestalo se. „Z malého vápna netrefíme prázdnou branku, to nás trápí celou sezonu. Měli jsme přidat třetí gól a bylo by po zápase,“ mrzelo Zemana.

Trest přišel chvíli před koncem, Velké Meziříčí si díky vyrovnávací trefě na 2:2 udrželo před nedělním protivníkem náskok čtyř bodů. „Nedokážeme zápasy dohrát ke kýžené výhře. Navíc vyrovnávací gól inkasujeme z propadnutého míče, kdy na nejnebezpečnějšího hráče soupeře doslova koukají tři naši obránci,“ kroutil hlavou.

Tři kola před koncem tak Pelhřimov dál zůstává na předposlední příčce tabulky. „Je až trestuhodné, jak jsme přišli o dva body. Dostali jsme se do pořádné šlamastyky a bude nás to stát všechno hodně sil, abychom se z ní dostali,“ neskrýval.

Tři kola před koncem je loňský vítěz krajského přeboru Vysočiny se ziskem čtyřiadvaceti bodů druhý od konce. O bod lépe je na tom Břeclav, o další bodík pak třinácté Speřice. Jelikož z druhé ligy sestoupila Kroměříž, navýšil se počet sestupujících mančaftů ze tří moravskoslezských skupin ze čtyř na pět.

Vedle posledních celků tabulek skupin D, E a F tak zamíří o patro níž ještě dva týmy na patnáctých příčkách. Ve skupině D má Pelhřimov 24 bodů, ve skupině E Kostelec na Hané 27 bodů a ve skupině F Jeseník 21 bodů. Černého Petra tak nyní drží Jeseník a Pelhřimov.

Jací soupeři ještě čekají ve zbytku sezony na fotbalisty FK Maraton? V neděli vyzve Pelhřimov před vlastními fanoušky jistého vítěze letošního ročníku divizní skupiny D, hráče juniorky brněnské Zbrojovky. O týden později se představí na hřišti poslední a již jistě sestupující Staré Říše. Sezónní rozlučkou pak bude domácí souboj s Velkou Bíteší.


Načítám tabulku ...