Loňská sezona nebyla pro fotbalisty Staré Říše rozhodně jednoduchá. A zdá se, že ta nadcházející nebude v tomto směru jinou. „Po řadě odchodů nemáme žádné vyšší cíle,“ prozradil předseda dlouholetého divizního účastníka Miroslav Nedvěd.

Stará Říše přišla především o většinu zahraničních hráčů, kteří za ni nastupovali během jarní části. V první řadě si musela „odškrtnout“ dva ukrajinské fotbalisty. „Iermachenko je dlouhodobě zraněný. Byl na artroskopii kolene a čeká jej plastika křížového vazu. Minimálně pro celý podzim je tak ze hry,“ mračil se Nedvěd.

Spojení fotbalistů Bystřice nad Pernštejnem a záložníka Luboše Zbytovského (vpravo v červeném) je u konce. Ten už hodlá kopat pouze na okresní úrovni.
Zbytovský s „velkým“ fotbalem definitivně skončil: Už budu hrát pouze pro radost

A pokračoval. „Zastavnyi už s námi také netrénuje, protože by to chtěl zkusit s fotbalem jinde. V kádru pak rovněž skončili všichni afričtí fotbalisté. O trojici z nich jsme už neměli zájem my, Dano pak trénuje v třetiligovém Blansku.“

Aby toho nebylo málo, přijde celek z Jihlavska také o dva zkušené borce z domácích luhů a hájů. „Gólman Jícha chce přestoupit domů, do Luk nad Jihlavou. Nehyba by pak rád zkusil novou výzvu.“

Že nebude nová sezona zrovna procházkou růžovým sadem naznačila sobotní vysoká prohra 0:5 v MOL Cupu na půdě Ždírce. „Podobně jako předtím v přípravných utkáních za nás museli nastoupit hráči z béčka,“ postýskl si předseda Říše.

Také v nadcházejícím ročníku krajského přeboru Vysočiny by měli fotbalisté Sapeli Polná (v červených dresech) čeřit vodu ve špičce tabulky.
Fotbalisté Sapeli opět výrazně posilovali. Na postupové boje však prý nepomýšlí

Částečnou radost mu udělal návrat dvojice fotbalistů, kteří na jaře působili v Rakousku. „Filip Nechvátal i Matyáš Kříž za nás nastupovali ještě loni na podzim,“ připomněl.

Rozjednané pak mají ve Staré Říši ještě další tři hráče, hlavně na pozici do útoku a místo stopera. I kdyby jejich příchod dopadl, na cíli pro letošní ročník se nic nezmění. „Nebudeme si nic namlouvat, jediným cílem je záchrana,“ zdůraznil Nedvěd.