Fotbalisté Lanžhotu už před nějakým časem ztratili, díky řadě nečekaných proher, šanci na dostihnutí vedoucí juniorky Zbrojovky Brno. To ale neznamená, že by se velká síla jihomoravského mužstva někam vypařila.

Své by o tom mohli vyprávět fotbalisté Slavoje Polná, kteří k nedělnímu duelu dorazili se značně prořídlým kádrem. „To je pravda, ale na druhou stranu pro nás byl takový zápas solidní výzvou,“ usmíval se trenér Slavoje Lukáš Adamec.

Ačkoliv i domácí celek měl problémy se sestavou, jeho herní převaha byla od prvních minut značná. „Hlavně na balonu byl Lanžhot jednoznačně lepší, v úvodních pětačtyřiceti minutách nás jeho hráči výrazně přehrávali,“ uznal lodivod Polné.

V úvodním dějství také padly všechny čtyři branky zápasu. Za hosty dokázal pět minut před půlí korigovat na nadějných 1:2 kanonýr Žila. „Třetí gól v naší síti v úplném závěru prvního poločasu byl asi rozhodujícím okamžikem. Přitom v naší hře byly světlé momenty, kdy jsme se kvalitě domácích dokázali vyrovnat,“ všiml si.

Po pauze už něco málo přes dvě stovky diváků další branku nevidělo. „Jako každá prohra, i tahle nás mrzí. Na druhou stranu jsme ale zápas dohrávali s dorostenci v sestavě, takže zápas dopadl podle očekávání,“ přemítal.

V tabulce aktuálně osmý nováček letošního divizního ročníku už má jistotu, že neskončí hůře než desátý. „Ještě se bude hrát o devět bodů, nějaké bychom ještě chtěli urvat. Hlavním cílem už je ale příprava na další sezonu, především, aby se nám uzdravili marodi,“ zdůraznil Adamec.


Načítám tabulku ...