To ostatně ihned potvrdil kouč Tatranu. „Bod z venku je určitě dobrý. Nicméně Brod mě překvapil, hrál od začátku v hodně hlubokém bloku. Počítal jsem, že budou hrát doma výše, kdežto oni spoléhali převážně na brejky,“ popisoval Petr Nedvěd.

Slovanu ovšem taktika začala vycházet, když využil zaváhání hostující obrany. „Naštěstí Pátek chvíli před půlí po standardní situaci vyrovnal. Druhá půle pokračovala ve stejném duchu, podle mého jsme byli více na míči, bohužel Koutný svůj sólový únik deset minut před koncem neproměnil,“ komentoval.

V úplném závěru přesto dostal hostující soubor velkou příležitost k rozhodnutí. Po faulu na střídajícího Vránu se postavil k pokutovému kopu Vopršal, ale gólman Brodu ostrostřelce Tatranu vychytal. „Před zápasem bych bod stoprocentně vzal. Po tom průběhu si ale myslím, že jsme měli na výhru. Na druhou stranu to musíme brát tak, jak to je. V jiných zápasech jsme měli štěstí, teď v Brodě moc ne, bod je ale dobrý,“ pousmál se lodivod Ždírce.

Jediný jarní cíl, záchranu divize, se mu po zimním příchodu k týmu podařilo splnit s velkým předstihem. Vždyť k podzimním šestnácti bodům jich za devět jarních kol přidali fotbalisté Ždírce dalších devatenáct. Umístění v horní polovině tabulky celku sluší.

Do závěru ročníku mohou jít v relativním klidu. „Myslím, že už ani teoreticky není možné, vzhledem k našemu postavení a počtu bodů, že bychom mohli mít nějaké starosti,“ těšilo Nedvěda.

A na toto téma ještě pokračoval. „Samozřejmě jsme moc rádi, že jsme relativně brzy vybředli ze záchranářských vod. Zatím můžeme být s bodovým ziskem, ale i naším herním projevem spokojení, ve většině zápasů to od nás vypadalo velmi dobře.“

Co stojí za takovým vzestupem? „Prvotním klíčem k našim úspěchům byl fakt, že jsme hned od začátku jara dělali body. Fotbal je hodně o psychice, ta dělá dobrých osmdesát procent výkonu. Druhým důležitým momentem byla změna rozestavení i hry. Snažíme se, aby kluci hráli trošku jiným způsobem, což se nám zatím daří,“ vysvětloval.

V neposlední řadě může být zkušený kouč spokojený s přístupem svých oveček. „Všichni hráči na sobě chtějí pracovat, to je hodně znát. Navíc kostra týmu drží pohromadě a sehranost je každým kolem lepší a lepší. Je to prostě souhra více věcí, ale vždy jsou výsledky o tom, jak k tomu kluci přistoupí a podřídí se,“ dodal Nedvěd.


Načítám tabulku ...