O osudu zápasu rozhodl poměrně kuriózní gól. Chvíli před pauzou zahrál hostující Niederle rohový kop tak šikovně, že ten přeplachtil překvapeného gólmana Dubu a skončil v síti. „Ta branka samozřejmě jde na vrub gólmana, ale Dubis jinak chytá celou sezonu výborně a drží nás. Takový okamžik se jednou za čas prostě může stát každému,“ neodsuzoval svého strážce svatyně kouč Slavoje Lukáš Adamec.

Ten musel uznat, že hosté byli na jeho celek výborně připravení. „Jen těžko jsme hledali skulinku v jejich kompaktní obraně. Navíc v první půli jsme zbytečně nakopávali, což při výškové převaze Pelhřimova nebylo správné řešení. Až v poslední minutě měl vyrovnání na hlavě Žila, ale tentokrát nám nebylo přáno,“ přemítal.

Nepříznivý výsledek mrzel kormidelníka fotbalistů Slavoje ještě z jednoho důvodu. „Přišla skvělá návštěva, proto mě mrzí, že jsme diváky nepotěšili alespoň jedním gólem,“ postýskl si Adamec.

Ve velikonočním utkání dalšího kola východní skupiny I. B třídy zdolali fotbalisté Křižanova (oranžové dresy) Velký Beranov (v bílém) vysoko 4:0.
VIDEO: Podívejte se na gólový okamžik z vítězství Křižanova nad Velkým Beranovem

Na druhé straně panovala po závěrečném hvizdu velká euforie. „Před zápasem jsem si jasně řekli, že jedeme pro tři body. Byl to rozdíl oproti prvním třem jarním zápasům, kde jsme věděli, že proti celkům z horních pater tabulky bude dobrý i remízový bod. Na Polnou jsme si věřili, to i přesto, že jim se začátek jara povedl, kdežto nám ne,“ prozradil trenér FK Maraton Richard Zeman.

Ten ocenil především kompaktní výkon svého celku. „Byl to od nás poctivý obranný výkon, navrch jsme si pomohli standardní situací, z níž padla jediná branka, který jsme dali přímo z rohu. Škoda jen, že jsme ve druhé půli vedení ze dvou tutovek nepojistili,“ trošku mrzelo Zemana.

A druhým dechem dodal. „S tím nyní trošku bojujeme, útočná fáze nás v této době příliš nezdobí. Polná nás za to v závěru mohla potrestat, ale gólovou hlavičku Žily naštěstí pohotově vyrazil stoper Rajtmajer.“

Fotbalisté Žirovnice, které od zimy vede trenér Ján Kubík (na snímku) se v následujících třech kolech krajského přeboru Vysočiny představí na hřištích svých protivníků.
Fotbalisty Žirovnice má zachránit zkušený trenér Kubík. Nyní ale mají těžký los

Tři body jsou do záchranářských bojů pro divizního nováčka potřebnou vzpruhou. „I proto je lepší jednou vyhrát a jednou prohrát, než dvakrát remizovat. Start do jara se nám sice nevydařil, ale nebyli jsme z toho nějací vykulení, los jsme měli těžký,“ připomněl.

Svému souboru lodivod Pelhřimova věří. „Myslím si, že z toho spodku tabulky, té šestice mančaftů, která hraje o záchranu, jsme nejlepší, jsem o tom přesvědčený. Věřím, že na výhru v Polné budeme dál navazovat a z těchto pozic se dostaneme,“ dodal Zeman.


Načítám tabulku ...