Jako nejmenší obec, která hraje divizi…

Slavnostnímu předání certifikátu přihlíželo takřka šest stovek fanoušků, stalo se tak před nedělním mistrovským zápasem klubu s Lanžhotem. „Ode dneška figurují Speřice v České knize rekordů,“ potvrdil ředitel agentury Miroslav Marek.

Vzápětí navnadil fanoušky k tomu, aby si vydání z příštího roku, kdy bude nejbližší novelizace, pořídili. „Speřice tam budou ve výborné společnosti. Stačí jen zmínit jména: Jan Koller s pětapadesáti vstřelenými góly za český národní tým, David Lafata se 198 trefami v nejvyšší soutěži,“ uvedl dvě výrazné tváře nejúspěšnějšího českého klubu AC Sparta Praha.

Fotbalisté Vyskytné rozstříleli Rohoznou a touží po postupu. Ilustrační foto.
KANONÝR DENÍKU: Náhodně jsem se tam objevil, usmívá se nad čtyřmi góly Valenta

Marek věří, že se na tento zápis bude dlouho vzpomínat. „Nedávno jsem četl stoletou historii pelhřimovského fotbalu. Některé pasáže byly až úsměvné, když byl fotbal některými lidmi líčen jako surová hra. A třeba se za sto let bude ve Speřicích vzpomínat na tento okamžik.“

Zápis potěšil i starostu Jiřic Miroslava Jirků. „Je to úctyhodné, co dokázali fotbalisté ve Speřicích. Není to, jako když kozlík potrká kozu, stálo zatím mnoho práce,“ přidal úsměvné přirovnání v narážce na to, že kozel je maskotem klubu TJ Dálnice.

Fotbalisté Košetic (v pruhovaných dresech) si o víkendu smlsli na celku Mírovky. Té nadělili pomyslného tenisového kanára.
Fotbalistům Košetic se vrátila pohoda, v sobotu to odnesla "kanárem" Mírovka

Při pohledu na zaplněný areál se až těžko věří, co klub dokázal. „Na naše zápasy chodí pravidelně přes dvě fanoušků, na ty atraktivnější přes pět set. Diváci nás velmi podporují a my jsme jim zato vděční,“ dodal předseda klubu Patrik Huňáček.

A mimochodem: návštěva na utkání proti Lanžhotu? Zápis o utkání uvádí číslo 550. Platících. Ženy mají na fotbal ve Speřicích vstup zdarma.