Fotbalisté Žďáru nad Sázavou v sobotu podlehli Velkému Meziříčí těsně 0:1. Zápas však výrazně ovlivnil silný vítr. „Pro nás mělo utkán vyloženě kondiční charakter. Vzhledem k podmínkám, které na hřišti panovaly, se o nějaké koukatelné hře příliš hovořit nedalo,“ kontroval lodivod FC Žďas Václav Pohanka.

Druhé sobotní měření sil třetí ligy a divize také dopadlo úspěšněji pro domácí celek. Tentokrát ovšem slavil výhru papírově slabší celek. Fotbalisté Havlíčkova Brodu doma zdolali juniorku FC Vysočina 3:1.

Hráčům Havlíčkova Brodu tentokrát nevadila ani absence hlavního trenéra Josefa Sourala. „Kluky musím pochválit především za jejich přístup. Všechno, co jsme si před zápasem řekli, do puntíku splnili,“ pochvaloval si asistent trenéra Slovanu Jindřich Adamec.

V sobotním přípravném utkání podlehli fotbalisté juniorky FC Vysočina (ve žlutých dresech) diviznímu Havlíčkovu Brodu na jeho půdě 1:3.
Fotbalisty trápil silný vítr. Meziříčí zdolalo Žďár, béčko Jihlavy padlo v Brodě

Také ve druhém přípravném utkání se z vítězství mohli radovat fotbalisté Slavoje Polná. Na umělé trávě ve Vyškově sice po první půli s Rousínovem prohrávali 0:1, dvě vstřelené branky po změně stran ovšem přinesly obrat. „První poločas nebyl z naší strany dobrý. Zvedli jsme se až po poločasovém prostřídání, kdy do naší hry přišla kvalita,“ komentoval sobotní vítězství 2:1 trenér Slavoje Ján Kubík.

Nejtěsnější výhru zaznamenali rovněž hráči Ždírce nad Doubravou. Novu Ves porazili na umělé trávě ve Žďáře nad Sázavou 1:0. „Zápas byl z obou stran hodně defenzivní. Vyložených příležitostí jsme ale měli více,“ domníval se kouč Tatranu Michal Votava.

Jediným stínem na utkání je nepříjemné zranění útočníka Ždírce Matěje Vopršala. Ten si po jednom ze soubojů poranil kotník a minimálně pár týdnů si určitě nezahraje.

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – ŽĎÁR N. S. 1:0
Gól: R. Demeter. Poločas: 1:0. Žďár n. S.: Jícha – Henzl, Peňáz, Fiala, Dvořák – Šerý, Severa, Vitásek, Novotný, Požár – O. Starý. Střídali: Šenkýř, Pelikán, Srnský, Růžička, Vokoun.

H. BROD – JIHLAVA B 3:1
Góly: Coufal, Cakl, Pavlík – Němeček. Poločas: 1:1. Havlíčkův Brod: Mazánek – Novák, Dočkal, Polák, Peca – Cakl, Fikar, Pabousek, Bajer – Šilhart, Coufal. Střídali: Pavlík, Karlík, Bouma, Kubát, Málek.

ROUSÍNOV – SLAVOJ POLNÁ 1:2
Góly Slavoje Polná: Voráč, Drápela. Poločas: 1:0. Slavoj Polná: Čermák – Haala, Čížek, Sobotka, Holub – Skryja, Štohanzl, Pavlas, Pecina, Staněk – Čaloud. Střídali: Duba, Voráč, Drápela, Vrba.

ŽDÍREC N. D. – NOVÁ VES 1:0
Gól: Veselský. Poločas: 0:0. Ždírec n. D.: Gregovský – Fikar, Pavlas, Pelikán, Štukhejl – Mrázek, Šrámek, Koutný, P. Novotný, Pátek – Vopršal. Střídali: Klimeš, Pačanda, Ondráček, Málek, Martaloš, Kolouch.