Čtvrteční losovací aktiv změnu ještě nepřinesl. Ale před polovinou července může být jasněji. Fotbalové kluby z moravskoslezské divize by si v drtivé většině přály, aby jich ve třech skupinách bylo šestnáct místo dosavadních čtrnácti. „Vše má ve svých rukou řídící komise, která na svém červencovém zasedání musí rozhodnout,“ sdělil Deníku předseda Řídící komise pro Moravu Pavel Nezval.

Ten Deníku již před časem řekl, že ve čtvrté nejvyšší soutěži na Moravě a Slezsku panuje nespokojenost s nízkým počtem zápasů. „Třináct kol na podzim a na jaře přijde zástupcům divizních mančaftů málo,“ prozradil.

Pokud by se divizním fotbalistům Startu Brno povedli naplnit jejich ambice, mohl by se Robin Demeter s bývalými spoluhráči z Velkého Meziříčí brzy potkat.
Odcházející Demeter: Po všech stránkách mi to dává smysl, jedná se o novou výzvu

Návrat k před léty tradičnímu a osvědčenému modelu dvou skupin po šestnácti týmech však nechtějí. „Připraveno bylo více variant. Vedle té stávající třeba dvě skupiny po osmnácti, dvě po šestnácti, nebo tři po šestnácti. Když jsme to na jaře řešili, bylo přes devadesát procent zástupců klubů pro poslední variantu,“ naznačil předseda.

Taková změna ovšem může nastat nejdříve od soutěžního ročníku 2023/2024. „Museli bychom připravit postupový a sestupový klíč pro nadcházející ročník tak, aby kluby věděly, o co se bude hrát,“ popisoval.

Toho, že by došlo k dalšímu poklesu kvality divizních soutěží, se prý kluby v nich působící nebojí. „Třeba ze strany Kraje Vysočina nám bylo na jaře řečeno, že jsou zde v krajském přeboru dva kluby, které jsou na divizi připraveni,“ poznamenal.

Podobně jako před rokem, také v nadcházejícím ročníku předkola MOL Cupu na sebe narazí fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bíločerném) a Velkého Meziříčí (v červeném).
Historická premiéra? Speřice v ní vyzvou Bystřici, Žďár doma čeká nadupaný Start

Rozhodnutí padne během následujících dvou týdnů. „Na červencovém zasedání musí řídící komise definitivně rozhodnout,“ upozornil.

Naopak počet klubů ve třetí lize by se v dohledné době měnit neměl. „S počtem osmnácti mužstev v soutěži jsou všichni spokojeni,“ dodal Nezval.


Načítám tabulku …