O osudu zápasu tabulkových sousedů rozhodlo úvodních pětačtyřicet minut. V nich působil domácí celek ospalým dojmem, naopak Lanžhot potvrzoval, že ne náhodou je v tabulce hned za suverénní dvojicí béčka Zbrojovky a Hodonína.

Do vedení šli hosté zaslouženě v závěru úvodní dvacetiminutovky. Na hranici velkého vápna se uvolnil Sabler a z otočky krásně vymetl šibenici Veselého branky – 0:1.

Druhý gól přišel o deset minut později. Lanžhot výborně sehrál brejkovou situaci a po pěkné kombinaci Královec vymetl sám před gólmanem Bystřice všechny pavučiny v jeho síti.

Házenkáři Nového Veselí získali další dva body do extraligové tabulky.
Dobrá práce. Házenkáři Nového Veselí uspěli v Hranicích a slaví další vítězství

Sedm minut před pauzou bylo s domácím mančaftem ještě hůř. To jeho hráči propadli na polovině hřiště, opět následoval rychlý kontr, který zakončil střelou Kosorin. Tu Blaha ve skluzu tečoval tak nešťastně, že obloučkem zapadla do svatyně domácích – 0:3.

„Nevím čím to je, ale už třetí zápas po sobě jsme sehráli špatný první poločas. Tak kvalitní mužstvo, jaké Lanžhot bezesporu má, toho samozřejmě dokázalo využít,“ postýskl si kouč Bystřice Oldřich Veselý.

Po změně stran se ovšem jeho svěřenci zvedli. Hra v poli se vyrovnala a domácí celek si dokázal vytvářet nebezpečné příležitosti. Jenže co to bylo platné, když opět zahřmělo na druhé straně.

Záchranářský duel mezi fotbalisty Okříšek (v bílém) a HFK Třebíč (v červeném) slibuje pořádnou záchranářskou bitvu.
Derby jako řemen. Okříšky vyzvou HFK Třebíč, Nová Ves přivítá béčko Vrchoviny

Byla to ovšem hodně kuriózní trefa. Jeden z obránců Bystřice odkopával balon, trefil však Sablera, od jehož zad míč vysokým obloukem zapadl za záda bezmocného Veselého – 0:4. „Šťastnější gól jsem snad ještě neviděl,“ přiznal trenér domácích.

Byť bylo utkání rozhodnuté, jeho ovečky se snažily alespoň o čestný úspěch. Po centru Buršíka ale hlavička Rejzka nemířila přesně, o chvíli později pak těsně minul také Buršík.

Fotbalisté Lanžhotu si tak z Vysočiny odvezli všechny tři body za vysokou výhru 4:0. „Musím uznat, že hosté vyhráli naprosto po zásluze. Ukázali, že mají obrovskou kvalitu,“ přiznal Veselý.

BYSTŘICE N. P. - LANŽHOT 0:4
Góly: 20. a 61. Sabler, 30. Královec, 38. Kosorin. Rozhodčí: Pospíšil. ŽK: 3:2. Diváci: 80. Poločas: 0:3. Bystřice n. P.: Veselý – Svoboda (81. Čech), Vraspír, Blaha, Vařejka (76. Hofmann), Prášil, Jiránek (46. Buršík), Adamec (46. Mazel), Sklenář (53. Rejzek), Malý, Zbytovský.