O osudu přímého záchranářského souboje ve 27. kole Moravskoslezské fotbalové ligy rozhodla situace už ze šesté minuty. Agilní Matulka byl faulován ve vápně Otrokovic a Michal z penalty otevřel skóre zápasu - 1:0. Jak se později ukázalo, byla to jediná přesná trefa.

V první půli měli hráči Vrchoviny jasně navrch, ale Šteffl s Dubou ve vyložených příležitostech neuspěli. Celek ze Zlínska působil hodně opařeným dojmem a během úvodních pětačtyřiceti minut se k ničemu pořádnému nedostal.

Po změně stran to ovšem byla od hostujícího celku jiná káva. Otrokovice si vytvořily místy až drtivý tlak a před Šmídovou brankou bylo prakticky neustále horko.

Fotbalisté Hodonína (v červenočerných dresech) porazili Žďár nad Sázavou 5:2.
FOTOGALERIE: Hodonín přestřílel Žďár nad Sázavou. Dva góly dal kanonýr Holek

Gólmana domácích dvakrát zachránila tyč, další ošemetné situace vyřešil buď sám, nebo mu vydatně pomohli obětaví spoluhráči. Svíravý tlak fotbalisté Nového Města nakonec přečkali a radovali se ze zisku důležitých tří bodů.

Radost v domácím táboře byla po závěrečném hvizdu sudího obrovská. „Byla škoda, že jsme nepřidali druhou branku, bylo by to pro nás klidnější," přiznal po zápase jinak spokojený kouč Vrchoviny Pavel Procházka.

Dále pak ještě dodal. „Otrokovice po pauze ukázaly, o jak kvalitní mančaft se jedná. My jsme však zahráli obětavě, s nasazením, a byli jsme pokaždé tam, kde bylo potřeba," lebedil si kouč Sportovního fotbalového klubu.

MSFL - 27. KOLO
NOVÉ MĚSTO N. M. - OTROKOVICE 1:0
Gól: 6. Michal. Rozhodčí: Hanák. ŽK: 3:0. Diváci: 325. Poločas: 1:0. Nové Město na Moravě: Šmída - Černý, Vícha, Batelka, Novotný - Šteffl (87. Trojánek), Duda, Michal, Svoboda (89. Hekerle) - Duba, Matulka (86. Partl).